HC Břeclav – HC Orlová 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)


Svěřenci trenéra Petra Česlíka cestovali do Břeclavi v oslabené sestavě. Orlové scházeli tři důležití hráči – dva členové první útočné formace Dušek s Kraftem a také zkušený bek Prokop, kterého přepadly bolesti zubů. „Bylo to znát, ale na oslabení se nechci vymlouvat. Celkově nám ten zápas nevyšel. Prohráli jsme zaslouženě,“ zachmuřil se při vzpomínce na nevýrazný výkon na jihu Moravy trenér Petr Česlík.


Už laxní nástup do úvodní třetiny leccos naznačoval. Navíc, když se ve 4. minutě trefil domácí Mráz. „Už jsme si o to koledovali dříve,“ připomněl předchozí duel se Vsetínem trenér Česlík. Orlovské začátky zápasů by se měly zlepšit.


Hra, která se Orlům obvykle daří, čili kombinace, přesné přistupování k protihráčům a pokryté střední pásmo, v Břeclavi neexistovala. „Trápili jsme se. Třeba to střední pásmo jsme neměli vůbec. Bylo to špatné,“ přiznal kouč Orlové.


Co se týče šancí, těch si hosté v Břeclavi vytvořili poměrně dost. Vyložených už méně, ale i těch bylo pět. Největší spálil Kotásek, jenž byl dvakrát zcela sám před gólmanem. „Fakt, že jsme se nedokázali střelecky prosadit, je pro výsledek samozřejmě rozhodující. Ale přišlo mi, že kluci po tom senzačním vstupu do ligy létali zbytečně v oblacích. Teď přišel pád,“ rekapituloval Petr Česlík.


Jeho tým nyní čeká těžký týden se dvěma duely na domácím ledě. Oba soupeři Orlové – Technika Blansko i Uničov, jsou nevyzpytatelní. „Jestli něco musíme zlepšit, pak jednoznačně přístup. S takovým, jaký jsme předvedli v Břeclavi, neuhrajeme nic. Musíme se zase vrátit ke hře, kterou jsme produkovali na začátku sezony a v letní přípravě,“ nabádal své hráče jejich trenér.


Branky a nahrávky: 4. Mráz (Čikl), 25. Barák (Gabriška, Nohel), 57. Habrovec.


Orlová: Šafránek – Mintěl, Urbánek, Ovšák, Golab, Hegegy, Vydra – Galgonek, Rozum, Grygar – Škatula, Potočný, Samiec – Stránský, Studený, Kotásek – Hanzl. Trenér: Petr Česlík.


Další zápas hraje Orlová ve středu s Technikou Blansko.