Návrat k účelnému hokeji

Orlová – Druholigoví hokejisté Orlové zvládli krajské derby s Novým Jičínem, kterému prakticky nedali šanci. Zároveň se vrátili na první místo v tabulce.

5.11.2009

Hokejisté Orlové se vrací na průběžnou vedoucí příčku druholigové skupiny Východ.Foto: Ivo Dudek

HC Orlová – Gedos Nový Jičín 7:1 (2:0, 1:0, 4:1)

Po smolných ztrátách v minulých kolech, po nichž opustili na chvilku vedoucí pozici v tabulce, se orlovští hokejisté vrátili k poctivému, účelnému hokeji. Ten nejspíš není tak divácky atraktivní, jako když se po ledě lítá nahoru dolů, ovšem výsledkově by právě náročné orlovské fandy uspokojit měl.

„V předešlých zápasech to z naší strany bylo mnohem otevřenější, což právě Vsetín i Opava dokázaly využít. Tentokrát jsme hráče nabádali k tomu, aby zase aktivně nenastoupili a po pár minutách pak prohrávali 0:2. Kluci si to vzali k srdci, soupeř sice měl na začátku nějaké šance, ale asi od 6. minuty jsme se zklidnili a produkovali koncentrovaný, zodpovědný hokej, na jaký jsme byli zvyklí loni,“ popisoval návrat starých časů kouč Orlů Petr Česlík.

Maximální snaha o získání středního pásma a plnění obranných úkolů měly za následek, že se Nový Jičín postupně vytrácel z ledu a domácí jej poctivým výkonem jasně přehrávali. Dva góly byly logickým vyústěním orlovské převahy.

Druhá část se odehrávala v podobném duchu. Domácí nabízeli obecenstvu soustředěný výkon, bezchybnou defenzivu a nepřipouštěli situace, které by zaváněly ohrožením orlovské branky.

„Musím hráče pochválit. Skvěle dobruslovali soupeře, získávali odražené puky a také nám konečně zahrála i třetí lajna. Velmi nám pomohla, dostala soupeře pod tlak. Prakticky ani na okamžik jsme nepochybovali o naší výhře,“ mnul si ruce nad zodpovědným přístupem svých hráčů k zápasu jejich trenér.

Poslední třetina, to už byl jen takový dojezd slibně rozehrané partie. Orlová tedy další derby zvládla a při zaváhání Valmezu se znovu vrátila do čela tabulky.

„Po utkání jsme si hned v kabině připomenuli vše pozitivní, které vedlo k naší výhře. Dobře si uvědomujeme, že tohle je cesta k úspěchu. Samozřejmě, že ne pokaždé se bude utkání vyvíjet v náš prospěch tak rychle. Musíme brát na zřetel i kvality dalších soupeřů a při vyrovnanosti ligy se může stát, že nějaké utkání zlomíme až v posledních minutách. Tohle všechno ale víme a jsme na to připraveni,“ spokojeně si notoval kouč Česlík po středečním vydařeném představení.

Branky a nahrávky: 15. Kraft (Dušek, Stránský), 19. Kraft (Dušek, Grygar), 25. Potočný (Grygar, Mintěl), 45. Hanzl (Studený, Potočný), 54. Dušek (Mintěl), 58. Studený (Potočný, Ovšák), 59. Stránský (Galgonek, Vydra) – 54. Šimo (Toman, Pavlačka), vyloučení: 6:9, využití: 1:0, diváci: 500.

Orlová: Šafránek – Mintěl, Golab, Ovšák, Samiec, Hegegy, Vydra – Grygar, Kraft, Dušek – Škatula, Potočný, Studený – Stránský, Rozum, Galgonek – Hanzl. Trenér: Petr Česlík.

Další zápas hraje Orlová v sobotu ve Frýdku-Místku.

5.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije.

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.