Panteři sáhli po sérii neúspěchů k odvolání trenéra. Tato změna hráčům pomohla a po dvou vyhraných zápasech se havířovským fanouškům dívá na tabulku mnohem lépe. Havířované se posunuli konečně alespoň na dvanáctou příčku. „Trenér Ivan Dornič byl odvolán z funkce hlavního trenéra na základě neuspokojivých sportovních výsledků a nevalného postavení mužstva v tabulce,“ vysvětlil v průběhu minulých dní změnu na pozici kouče jednatel klubu Petr Folta.

Havířovští hokejisté po této změně vyhráli v Chrudimi (hlavně díky skvělému výkonu brankáře Jakuba Čecha) a poté dokázali otočit nepříznivé skóre i v domácím zápase se Znojmem. Zde se rozhodovalo až v nastaveném čase.

HC Chrudim – HC Havířov Panthers 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Premiéru na lavičce Panterů si užila trojice Pavel Hinner, Marek Novotný a Tomáš Potěšil. A to doslova. V zápase padly první dvě branky díky využitým přesilovým hrám. Domácí šli do vedení, ale Červenka rychle vyrovnal. Na konci první třetiny se dokázal prosadit Sikora, takže Panteři vedli 2:1. Do konce zápasu se přes snahu obou týmů skóre nezměnilo, když více práce měl určitě havířovský gólman Jakub Čech. Ten měl svůj den a vychytal řadu šancí. Trenérům Havířova zatrnulo, když po střetu s Martincem odjel zraněný na lavičku. Naštěstí jeho indispozice nebyla vážná a po minutě se do branky zase vrátil.

Branky a nahrávky: 9. P. Mocek (Král, Klejna) – 13. Červenka (Rangl, Tesařík), 19. Sikora. Rozhodčí: Hribik – Padevět, Prchal, vyloučení: 5:5, využití: 1:1, diváci: 530.

Havířov: Čech (24.-25. Strmeň) – Klimeš, Zientek, Šafařík, Tesařík, Rangl, Jindřich, Hruška – Smejkal, Moravec, Šedivý – Seman, Sikora, Fořt – Piecha, Červenka, Říčka – Zeliska, Velecký, Szabo.

HC Havířov Panthers – HC Orli Znojmo 2:1p (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

I když zápas nepřinesl moc branek, tak se diváci určitě nenudili. Hráči obou týmů se postarali o zajímavý a dobrý zápas. Nejdříve měli mírně navrch domácí, ale svůj tlak rozbili řadou zbytečných vyloučení. Ve druhé části se přenesla aktivita na hole Orlů, kteří z řady obrovských šancí využili jen jednu. Panteři se s tímto stavem nesmířili a hlavně díky velké bojovnosti dokázali necelé tři minuty před koncem srovnat krok. Navíc domácí v samém závěru znovu podržel gólman Čech. O bodu navíc rozhodl po 72 sekundách prodloužení Sikora a dal odměnu neúnavně povzbuzujícím havířovským fanouškům.
„Jsou to vydřené a nesmírně cenné dva body. Kvůli hloupým faulům jsme hráli hodně oslabení. V poslední třetině jsme po domluvě v kabině začali konečně lépe bruslit a hrát to, co jsme chtěli celý zápas,“ spokojeně konstatoval po zápase sportovní manažer Havířova Marek Novotný.

Branky a nahrávky: 58. Šedivý (Smejkal, Moravec), 62. Sikora (Velecký) – 39. Hradecký (Havlík, Barus). Rozhodčí: Smitka – Rychlý, Jureček, vyloučení: 8:7, využití: 1:0, diváci: 974.

Havířov: Čech – Klimeš, Zientek, Šafařík, Tesařík, Rangl, Rusnák, Jindřich – Smejkal, Moravec, Šedivý – Piecha, Červenka, Říčka – Seman, Sikora, Fořt – Zeliska, Velecký, Szabo. Trenéři: P. Hinner, M. Novotný a T. Potěšil.