HC Frýdek-Místek – HC Orlová 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Domácí tým, jenž v minulých kolech utržil pár debaklů, provedl v týdnu čistku mužstva a do hry vůbec nenominoval pár hráčů obvyklé sestavy. Nastoupili jiní, které klub získal na střídavé starty z prvoligových klubů a především gólman Šrámek, o kterého mají zájem i v extralize.


„Ten byl pro nás jednoznačně největší překážkou. Je sice pravda, že jsme mu párkrát hodili puk přímo do lapačky, ale Frýdek hodně podržel. Měli jsme s ním velké problémy,“ konstatoval trenér Orlové Petr Česlík.


V derby se domácí hokejisté chtěli na lídra tabulky vytáhnout. Svědomitě bránili a… vlastně jen bránili. „Měli jednoduchou taktiku. Za červenou čárou napálili puk někam na naši branku a šli bránit. V tom vynikali. Podali nadstandardně bojovný výkon,“ chválil zarputilého soupeře Česlík.


Hosté měli od začátku navrch, hrálo se převážně ve středním a útočném pásmu Orlové, avšak proměňování příležitostí vázlo. Frýdečtí se soustředili na obranu a to jim šlo na jedničku. „Měli jsme to opravdu těžké,“ přiznal Česlík.


Střeleckou smůlu prolomil až ve 29. minutě v přesilovce Mintěl, jenže domácí záhy a rovněž v přesilovce skórovali.


Pak se už na skóre nezměnilo zhola nic. Oba gólmani byli totiž výborní. Pro orlovského Dušana Šafránka to muselo být navíc velmi náročné střetnutí, neboť měl pasáže, kdy na něj dlouho nešla žádná střela a pak zničehonic musel vytasit skvělý zákrok.


Orlovští nakonec roli favorita splnili až v nájezdech, kde se jediným úspěšným střelcem stal kapitán mužstva Martin Potočný a zajistil týmu bonusový druhý bod.


„Teď máme konečně ve středu volno, které nám v nabitém termínovém kalendáři přijde vhod. Můžeme potrénovat a připravit se na Přerov,“ je kouč Česlík rád, že sérii derby zápasů má jeho tým opět za sebou.


Branky a nahrávky: 33. Gebauer (Mocek, Kropáč) – 29. Mitněl (Dušek), vítězný nájezd Potočný. Rozhodčí: Smeták, vyloučení: 4:10, využití: 1:1, diváci: 547.


Orlová: Šafránek – Mintěl, Golab, Ovšák, Krisl, Hegegy, Vydra – Grygar, Kraft, Dušek – Studený, Potočný, Samiec – Stránský, Rozum, Galgonek – Hanzl, Kotásek. Trenéři: Petr Česlík a Radomír Grimm.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s Přerovem.