HC Orlová – Zubr Přerov 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Druholigovým hokejistům Orlové se nějak přestalo doma dařit. Ani proti Přerovu nezabrali na sto procent. Vinou slabší střelecké produktivity bral tým trenéra Petra Česlíka jen bod.


Právě za slabší útočnou potencí viděl kouč Orlů přičiny bodového selhání. „Herně jsme určitě obstáli, pro diváky to muselo být aktraktivní utkání. Jenže v poslední době se trápíme střelecky. Nedáváme góly, o tom to je. Šancí si vytvoříme hodně, držíme puk, máme tlak. Ale nepadá nám to tam,“ rozhovořil se po prohraném nájezdovém utkání trenér HC Orlová.


Domácí hokejisté byli během zápasu spíše na dobré cestě. Po dvou třetinách vedli 2:1 a soupeře výrazně přestříleli. Poměr střel po dvou třetinách byl 34:9. „V několika posledních dnech jsme docela vyspravili obranu, s jejíž hrou v první části soutěže jsme nebyli zase tak spokojeni. Ta nám teď klape na jedničku, přestože nám stále schází Urbánek se Sznapkou. Jenže se zase přestalo dařit útočníkům,“ prohlásil Česlík.


Orlovští pak pálí na hostující bránu jako u Verdunu, ale prakticky pokaždé udělají z jedničky mezi tyčemi v táboře soupeře reprezentačního gólmana. „Samozřejmě je třeba také vidět kvality protivníka. Přerov má silný tým s řadou hráčů s extraligovými zkušenostmi. Přesto jsme měli jasně vyhrát, utkání se dlouho vyvíjelo velmi slušně. Až na tu koncovku,“ povzdechl si Česlík.


Třeba se to zlepší, až do hry naskočí forvard Škatula. Do sestavy se pomalu vrací i bek Prokop a brzy jej mohou následovat další marodi.


Hrdinou přerovského kolektivu byl v Orlové Martin Kotásek, jenž zařídil všechny góly svého týmu. Na první nahrál, šest minut před koncem sám srovnal na 2:2 a pak ještě proměnil samostatný nájezd. „To je další věc – loni jsme měli v nájezdech štěstí, letos nás opustilo a prohráváme je. Pak se nemůžeme divit, že bodíky naskakují pomalu,“ zakončil Česlík, pro jehož tým je nyní důležité, aby střelci nalezli zpět ztracenou pohodu.


Snad jim pomůže týdenní klid před nabitým programem dalších dní. Svému nejbližšímu soupeři – Břeclavi, mají vracet úvodní porážku v letošní sezoně.


Branky a nahrávky: 18. Rozum (Krisl), 35. Dušek (Kraft, Grygar) – 20. Kočara (Hanák, Kotásek), 54. Kotásek (Halouska, Kočara), rozhodující nájezd Kotásek. Rozhodčí: Klapetek, vyloučení: 4:7, bez využití, diváci: 600.


Orlová: Šafránek – Mintěl, Krisl, Prokop, Hegegy, Ovšák, Vydra, Golab – Grygar, Kraft, Dušek – Studený, Potočný, Samiec – Stránský, Rozum, Galgonek. Trenéři: P. Česlík a R. Grimm.


Další zápas hraje Orlová v sobotu s Břeclaví.