Horácká Slavia Třebíč – HC Havířov Panthers 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Po velmi opatrném začátku se začala aktivita stěhovat na havířovské hole. Ve 14. minutě byli v průběhu deseti vteřin vyloučeni domácí Sedláček s Hrbáčkem a na využití dvojnásobné přesilovky potřebovali Havířovští jen dvacet sekund. Skóre otevřel Sikora – 0:1.

Zaskočení domácí se vzpamatovali až ve druhé třetině. Do sedla je posadila využitá přesilovka, když se dělovkou pod břevno prosadil Sláma. I třetí gól padl při nestandardním počtu hráčů na ledě. Při hře čtyři na čtyři se ukázalo, že více prostoru svědčí Panterům, kteří šli po trefě Semana podruhé do vedení. Třebíč byla poté blíž ke změně skóre, ale gólman Čech své spoluhráče podržel.

Na začátku závěrečné části pomohla nejdřív Havířovu branková konstrukce, ale ve 47. minutě už Čech kapituloval, když i domácí využili dvojnásobnou přesilovku zásluhou Zahradníka - 2:2. Ani tato branka domácí nespasila a po gólu juniora Protasenji šli do vedení opět Panteři.

Když Horácká Slavia přitlačila, ujel prozměnu Červenka a po brejku zvýšil na nadějných 2:4. Dvě minuty před koncem zkusili domácí vylepšit přesilovku hrou bez brankáře, ale puku se zmocnil Haas a neomylně jej poslal do prázdné klece – 2:5.

Trenér Havířova Pavel Hinner byl s body spokojen, ale už asi neví, s kým bude ve středu hrát proti Hradci Králové. „Říčka, Rangl a Tesařík už na dopoledním tréninku oznámili, že jsou nemocní. Zápas nedohrál Zeliska, který už s teplotami odjížděl. Pro zranění odstoupil i Šafařík. Podle mě to v úterý lehne komplet. Uvidíme, kdo se dá do středy dokupy,“ nechá se Hinner sám překvapit.

Branky a nahrávky: 22. Sláma (Obdržálek, Nahodil), 47. Zahradník (Dolníček, Hrbáček) - 16. Sikora (Seman, Šafařík), 25. Seman (Rusnák, Sikora), 54. Protasenja (Zientek), 56. Červenka, 60. Haas. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Svoboda, vyloučení: 6:8, využití: 2:1, diváci: 1 270.

Havířov: Čech – Klimeš, Zientek, Šafařík, Jindřich, Rusnák, Peštuka, Krisl – Seman, Sikora, Fořt, Červenka, Piecha, Smejkal, Protasenja, Zeliska, Haas, Klimša. Trenér: Pavel Hinner.

Další zápas hraje Havířov ve středu od 17.30 hodin s Hradcem Králové.