Technika Blansko – HC Orlová 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Jako klíčové se ukázalo být vyloučení Studeného v polovině zápasu, který za zbytečný faul vyfasoval pět minut a trest do konce utkání. „Nabouralo nám to koncepci útoků, protože jsme do Blanska odjížděli s nekompletními čtyřmi formacemi. Navíc faul byl naprosto zbytečný,“ zlobil se trenér Orlové Petr Česlík.


Orlovští hokejisté sice toto oslabení ubránili, jenže pět sekund poté, co do hry naskočil pátý hráč, inkasovali gól na 2:2. „V té době jsme vedli 2:1, měli tlak i šance. Tam se lámal chleba, protože stačilo soupeři odskočit na 3:1 a už by se nezvedl,“ předpovídal Česlík.


Poslední třetinu dohráli jeho svěřenci v menším útlumu, kromě závěru, v němž si vypracovali drtivý tlak. „Už se na nás trochu projevil úbytek fyzických sil. Cením si ale toho, že jsme poslední dvě minuty uzamkli Blansko v jeho třetině. Zkoušeli jsme umocnit naši přesilovku šestým hráčem v power play, ale bez efektu,“ podotkl Česlík.


Orlovští za nepříznivého stavu 3:2 pro domácí zvonili na tyčky blanenské klece, gól ale nepadl. „Drží se nás i smůla. Asi jsme si kupu štěstí vybrali loni a letos to budeme celou sezonu splácet,“ krčil rameny Česlík.


Menší střelecká produktivita, která se Orlů letos ve druhé čtvrtině soutěže drží, se tedy na kluzišti soupeře opět připomněla. „Je to o tom, že nedáváme góly. Hlavně venku nám to přestalo střílet. Snad to brzy protrhneme. Nejlépe v Uničově. Ten teď dlouho nebodoval, tak doufáme, že se nechytí zrovna na nás,“ přeje si Česlík.


Orlovou mrzí porážka hlavně pro to, že mohla jít při debaklu Valašského Meziříčí na ledě Frýdku-Místku opět do čela tabulky. Vlastně všechny tři první celky tabulky prohrály. „Aspoň bude soutěž napínavá,“ bere míchanice na čele soutěžesportovně Petr Česlík.

Branky a nahrávky: 4. Brzobohatý, 38. Stehlík (Zapletal, Brzobohatý), 50. Fischer (Pazdera) – 1. Stánský (Prokop), 32. Stránský (Prokop).

Orlová: Šafránek – Mintěl, Ovšák, Prokop, Golab, Hegegy, Vydra – Grygar, Kraft, Stránský – Samiec, Potočný, Dušek – Galgonek, Studený, Kotásek – Kolouch, Kucsera. Trenéři: P. Česlík a R. Grimm.


Další zápas hraje Orlová v sobotu v Uničově.