HC Orlová - Jestřábi Prostějov 6:2 (3:2, 2:0, 1:0)

Tu teď budou hájit v soubojích s nejbližšími pronásledovateli - Hodonínem a Valašským Meziříčím. Před výjezdem na Slovácko si svěřenci trenéra Petra Česlíka zvedli náladu po dvou výhrách v Uničově a nad Prostějovem.


Právě vítězství nad Hanáky připomnělo fanouškům skvělé hokejové časy z loňské sezony a začátku té letošní. „Myslím, že jsme předvedli skutečně velmi, velmi dobrý hokej. Nechybělo tomu nasazení, perfektní přístup od všech hráčů kádru, soupeři jsme nedali metr ledu zadarmo,“ chválil hráče za odvedený výkon jejich kouč.


Prostějov sice v první části vsítil dva góly, ale tím se jeho střelecké resumé v Orlové naplnilo. „Vlastně jsme jim nedali téměř žádnou šanci. Dušan Šafránek dostal v úvodní třetině dvě branky, ale to byl spíš nerozehřátý, než že by nás hosté zasypali sprškou střel,“ mínil Česlík.


Naopak to byli domácí, kteří Prostějov předčili ve střelbě, bojovnosti i bruslení. Trenér mohl ocenit i skvělou hru obránců, od které se vždy odvíjí úspěšnost mužstva v daném zápase. „Byl to možná ještě lepší výkon než nedávno ve Vsetíně,“ připomněl Česlík. Do utkání už také naskočil i bek Urbánek, jenž delší dobu absentoval.


Jedinou věcí, která domácí rmoutí, je slabá návštěvnost na orlovském zimáku. Orlová letos předvádí nejlepší hokej na Karvinsku, ale v ochozech to není moc poznat. „Lámeme si nad tím hlavu. Hrajeme špici tabulky, předvádíme opravdu kvalitní hokej, který tady už dlouho nebyl a taky být nemusí, ale diváci nějak nechodí. Hosté z Prostějova nám říkali, že kdyby takhle hráli oni, mají doma tři tisíce diváků,“ krčil rameny nad menšími návštěvami trenér Česlík. Ve Frýdku-Místku, který je poslední, bylo na posledním zápase 800 diváků. V Orlové ve středu o polovinu méně…


Branky a nahrávky: 8. Kraft (Dušek), 14. Škatula (Potočný, Samiec), 15. Grygar (Kraft, Dušek), 27. Grygar, 40. Prokop (Samiec), 42. Dušek (Ovšák) - 10. Hlouch (Rak, Sova), 13. Duba (Novosad, Stejskal).


Orlová: Šafránek - Mintěl, Ovšák, Prokop, Golab, Hegegy, Vydra, Urbánek - Grygar, Kraft, Dušek - Škatula, Potočný, Samiec - Galgonek, Studený, Stránský. Trenér: Petr Česlík.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Hodoníně.