SHK Hodonín – HC Orlová 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

„Neměli jsme nárok. Brzy jsme inkasovali, v 5. minutě už prohrávali 0:2. Soupeř se neuvěřitelně vzepjal a nedal se zastavit. Hrál dobře, v tempu, byl důrazný,“ hodnotil utkání trenér Orlové Petr Česlík.


Občas se v hokeji stává, že jednomu týmu nevychází absolutně nic, jinému spadne do brány všechno, do čeho klepne. „Měli jsme špatný den, soupeř naopak vynikající. Ale nejsme první ani poslední, komu se něco podobného přihodilo. Porážku musíme hodit za hlavu, srovnat se s tím. Nic jiného nám ani nezbývá. Soutěž je ještě dlouhá,“ bral porážku sportovně Česlík.


Jeho hráči samozřejmě za nepříznivého stavu 0:2 ještě chtěli s výsledkem něco udělat, ale okamžitě v úvodu druhé části inkasovali potřetí a to nejspíš rozhodlo. Po čtvrté brance v orlovské kleci se dokonce nechal poprvé v sezoně vystřídat brankář Šafránek, tradiční to jistota Orlů.


O jejich čestný úspěch se pak postaral jediným gólem nejlépe hrající borec Orlové posledních dnů Petr Škatula. Právě on ale utkání nedohrál, když si přivodil zlomeninu ruky v zápěstí. „Tohle nás mrzí o hodně více než nějaká prohra. Petr se po zranění vrátil do sestavy, hrál fantasticky a teď tohle. Chybět bude určitě dlouho, možná si už letos ani nezahraje,“ marně odháněl černé myšlenky Petr Česlík.


V poslední třetině dovršili Hodonínští zkázu orlovského mužstva dalšími třemi góly. „To už nám bylo jedno. Jestli prohrát 1:5 nebo 1:7, to nehrálo roli,“ podotkl kouč Orlů. Ti se teď musí připravit nastředečníšlágr s Valašským Meziříčím, ve kterém se zase bude hrát o první místo v tabulce. Není tedy na škodu, že nejvyšší debakl přišel zrovna nyní? „Asi ano, ale s tím teď už neuděláme nic,“ krčil rameny Česlík. „Kluci hrají hokej dost dlouho na to, aby věděli, že tohle s sebou náš sport prostě přináší,“ háže porážku za hlavu Petr Česlík.


Branky a nahrávky: 3. Šimeček (Komárek, Peš), 5. Hollý (Haring), 21. Jurásek (Peš, Vrba), 23. Vaškovič (Hollý), 42. Hollý (Vaškovič), 50. Hollý (Vaškovič), 59. Vrba (Šimeček, Jurásek) – 29. Škatula (Studený). Rozhodčí: Wolf - Klein, Mlčoch, vyloučení: 9:11, využití: 2:0, oslabení: 1:0, diváci: 1 425.


Orlová: Šafránek (23. Kolář) – Mintěl, Ovšák, Prokop, Golab, Hegegy, Vydra – Grygar, Kraft, Dušek – Škatula, Studený, Samiec – Galgonek, Rozum, Stránský – Kotásek. Trenéři: P. Česlík a R. Grimm.


Další zápas hraje Orlová ve středu s Valašským Meziříčím.