SK Karviná – HC Studénka 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)

Studénka dostala hned v úvodu výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou ale nevyužila a okamžitě přišel trest z hole Burgela. V 6. minutě pojistil vedení Karviné Ivanka, a když se v čase 9:23 po samostatném úniku trefil i Opravil, hřál domácí komfortní náskok 3:0.

Druhá třetina přinesla v dresu Studénky změnu gólmanů. Hosté se částečně vzpamatovali a Varga brzy snížil na 3:1. Přes jejich snahu se však už domácího gólmana Volfa překonat nepodařilo. Volfovy zákroky dováděly hosty doslova k šílenství.

To ještě nikdo netušil, že poslední třetina přinese rovnou pět branek. V 50. minutě zakončil kombinaci Karviné Ivanka, ale odpověď vyslal Sikora – 4:2.
V 54. minutě si domácí Ivanka připsal hattrick. Vedení o tři branky pojistil v 57. minutě po trestném střílení Rosůlek (6:2) a bylo hotovo, přestože Studénka ještě snížila.

„Ze začátku zápasu jsme hráli přesilovku pět na tři, ale ani jednou jsme na branku Karviné nevystřelili. Soupeř se dostal dvakrát do naší třetiny, vystřelil a byla z toho branka. Po třetím gólu v naší síti jsme už raději vystřídali brankáře. Pak se to trochu zvrtlo, protože jsme měli zhruba čtyři vyložené šance, kdy naši hráči jeli sami na brankáře, ale nedali je. To byl nejspíše zlomový moment zápasu,“ hodnotil utkání trenér hostující Studénky Oldřich Lipnický.

Branky a nahrávky: 4. Burgel (Branný), 6. Ivanka (Wróbel), 10. Opravil, 50. Ivanka (Opravil, Rosůlek), 54. Ivanka (Branný), 57. z tr. stř. Rosůlek – 22. Marian Varga (Homola), 52. Sikora (Kovář), 58. Martin Varga (Kovář). Rozhodčí: Šutara – Běčák, Volek, vyloučení: 17:11, využití: 1:1, diváci: 100.

Karviná: Volf (Pavlíček) – Kytka, Milch, Zemánek, Pytlík, Burgel, Wróbel, Rosůlek, Vaštík, Belanec, Zakuťanský, Opravil, Pavlovič, Brudný, Hoskovec, Branný, Ivanka. Trenér: Petr Vaštík.