HC Orlová – Bobři Valašské Meziříčí 3:6 (0:2, 3:3, 0:1)

Úroveň zápasu sice nebyla nejslabší, ale na to, že se střetly dva vedoucí celky a diváci od nich čekali pokračování úchvatného hokeje z předchozích vzájemných zápasů, to byla slabota.


„V tomhle utkání na nás byla více než kdy jindy vidět únava z předchozího náročného programu. Uplynulé dva týdny nám vzaly hodně sil. Nedařilo se nám, přiznáváme. Musíme poprosit diváky o shovívavost,“ začal hodnocení nepodařeného duelu trenér Orlové Petr Česlík.


Hráči Orlové toho měli od úvodních minut plné zuby. Zápas nevyšel ani obvyklé opoře Šafránkovi mezi tyčemi, který po čtvrté brance střídal. A než se jeho náhradník Unzeitig rozchytal, okamžitě po chybě a samostatném nájezdu Matějného inkasoval. „Tady mu těžko můžeme něco vyčítat. Byl studený a soupeř na něj šel z brejku sám. Je škoda, že když jsme se díky enormní bojovnosti dotáhli na stav 3:3, opět jsme po individuálních chybách hráčů inkasovali na 3:5 a pak už se nezvedli,“ mínil orlovský trenér.


Pro orlovské fandy je smůlou, že únava z předešlých zápasů se projevila zrovna ve dvouutkáních o čelo tabulky, čili v Hodoníně a doma s valašským lídrem. „Tak nějak jsme to čekali. Proti Valmezu to byl ale ještě horší zápas. V Hodoníně nás domácí jasně předčili, tady na tom byl soupeř podobně,“ porovnával Česlík.


Tragédii z toho však v Orlové dělat nemíní. „Ještě zbývá odehrát druhé dvě čtvrtiny soutěže. Do play off je času dost. Také nám scházeli nemocný Mintěl, zraněný Škatula i potrestaný Studený. Nebyli jsme tedy v optimální sestavě. Přes vánoční pauzu musíme dobít baterky, tam na to bude prostor. Teď schází ještě nějaká čtyři kola, do kterých dáme maximum a uvidíme, kam nás to vynese,“ plánuje Petr Česlík.


Ten do zápasu mohl nasadit orlovského odchovance Valchaře, jenž strávil poslední dva roky v Americe a Valchař se uvedl v příznivém světle.


Branky a nahrávky: 24. Grygar (Stránský), 25. Stránský (Kraft, Prokop), 29. Dušek (Prokop) – 4. Blažek (Matějný, Lhotský), 12. Sochorek, 27. Sochorek (Vašut), 36. Bokroš (Šebesta, Sochorek), 39. Matějný (Dvořák, Lhotsý), 47. Varga (Hruškovský).


Orlová: Šafránek (36. Unzeitig) – Ovšák, Golab, Prokop, Urbánek, Vydra, Hegegy, Sznapka – Grygar, Kraft, Stránský – Dušek, Potočný, Valchař – Galgonek, Rozum, Kotásek. Trenér: Petr Česlík.


Další zápas hraje Orlová v sobotu s Opavou.