První třetina jejich duelu s Berounem přinesla na obou stranách řadu nepřesností, takže si diváci moc dobrého hokeje neužili. První větší šanci viděli až ve 12. minutě. Berounský Vlček jel sám na gólmana, ale samostatný únik mu Čech lapil.

Vzápětí měli domácí možnost hrát přesilovku, ale tu jim rozmělnila hned dvojí porucha časomíry. Hosté hráli v závěru první třetiny dokonce dvojnásobnou přesilovku, ale tou pohrdli, neboť v největší příležitosti promáchl před odkrytou klecí Švagrovský.


Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Po další nevýrazné pasáži bez větších šancí udeřilo z čistého nebe. Ve 28. minutě vystřelil Piecha spíš propagačně od mantinelu a puk vypadl nejistému Novotnému z lapačky za brankovou čáru – 1:0.


Po tomto gólu začaly přibývat šance. Medvědi mohli okamžitě vyrovnat, ale opět narazili na Čecha, který vytáhl další perfektní zákrok. Havířovský brankář potvrdil, že je oporou týmu i po skončení přesilovky, když obránci zapomněli na Švagrovského, který se vracel z trestné lavice a sólo mu opět bravurně zlikvidoval.


To domácí okamžitě potrestali. Szturc se trefil parádně pod horní tyč a Panteři vedli ve 38. minutě 2:0. Jenže dvoubrankový náskok si moc dlouho neužili, když Vlček stačil ještě před odchodem do kabin snížit na 2:1.


Na začátku závěrečné části přečkali Medvědi domácí přesilovku a pak využili chybu bránce Tesaříka, když Šinágl tentokrát sólo zakončil přesnou střelou – 2:2. Když havířovský Szturc nastřelil v početní výhodě tyč, musel se zápas prodlužovat.


V nastaveném čase trefil domácí Červenka opět brankovou konstrukci a na druhé straně zajistil pro Medvědy bonusový bod Novotný.


Branky a nahrávky: 28. Piecha (Seman, Tesařík), 38. Szturc (Szabo, Haas) – 39. Vlček (Švagrovský, Rudovský), 45. Šinágl (Pavel), 63. J. Novotný (Švagrovský, Kaláb). Rozhodčí: Horák – Kašík, Novák, vyloučení: 3:5, bez využití, diváci: 560.


Havířov: Čech – Klimeš, Zientek, Šafařík, Štefanka, Rusnák, Krisl, Tesařík – Haas, Smejkal, Szturc, Piecha, Červenka, Říčka, Seman, Roman, Fořt, Zeliska, Szabo.