HC Orlová – Slezan Opava 6:1 (2:0, 0:1, 4:0)

Do třetí čtvrtiny soutěže vstoupili Orli náramně. Jejich jediným cílem je nyní do vánoční přestávky maximálně bodovat a v pauze kvalitně potrénovat. „Kluci cítí, že potřebujeme dobít baterky a pořádnou regeneraci sil. Poslední měsíc nehrajeme v optimálním složení, hráči jsou nemocní, zranění, točíme tři lajny a to je v tak náročné soutěži znát. Abyste hráli nahoře, potřebujete prostě čtyři pětky,“ konstatuje trenér orlovského týmu Petr Česlík.


Proti Opavě zopakovali domácí borci zase perfektní zodpovědný hokej z první části soutěže. „Nebyl to ten nejlepší výkon, ale hráče musím pochválit za vzorné plnění úkolů, kterým se k výhře dopracovali,“ podotkl Česlík.


Ten musel oželet služby Potočného (hrál za Šumperk) i Valchaře, takže do hry naskočil poprvé mezi dospělými i orlovský odchovanec Červenka, věkem ještě junior.


První třetina byla trochu vlažná, domácí na jejím začátku nevyužili přesilovku 5 na 3, ale hned poté se po krásné Kraftově ráně dostali do vedení. Po trefě Ovšáka už to bylo 2:0 a třetinu dohráli Orli v poklidu.


V nepovedené prostřední pasáži podržel tým Dušan Šafránek mezi tyčemi. „Zase to byl ten starý dobrý Dušan. Vyřešil mimo jiné i dva samostatné nájezdy,“ chválil Petr Česlík orlovskou oporu mezi tyčemi, které poslední dvě utkání hrubě nevyšly.


Opavané ve druhé části zlobili. Po snížení na 2:1 vycítili šanci, pro domácí bylo důležité, že nepodlehli nervozitě. „Hráči si nenechali dát vyrovnávací branku, což byl stěžejní moment utkání. Na začátku třetí části jsme dali gól na 3:1 naopak my a to už hosty zlomilo,“ postřehl Česlík.


Nakonec si jeho družina se Slezanem pohrála a zvítězila navlas stejným výsledkem jako v prvním vzájemném měření sil, tedy 6:1.


Branky a nahrávky: 15. Kraft (Stránský), 18. Ovšák (Stránský, Grygar), 41. Rozum (Golab), 50. Stránský (Grygar), 57. Urbánek (Kraft), 59. Stránský (Kraft, Grygar) – 36. Glabazňa (Černý).


Orlová: Šafránek – Ovšák, Urbánek, Prokop, Golab, Hegegy, Vydra – Grygar, Kraft, Stránský – Kotásek, Rozum, J. Dušek – Galgonek, Samiec, Červenka. Trenéři: P. Česlík a R. Grimm.


Další zápas hraje Orlová v úterý v Novém Jičíně.