HC Orlová – Technika Blansko 5:4 (0:1, 3:1, 2:3)


Druhá liga měla ve středu na programu své 30. kolo. Orlovští hráči v něm doma přivítali nástupce brněnské Techniky – tým Blanska. Výsledek vypadá sice dramaticky, Blansko také předvedlo solidní výkon, nicméně domácí vedli již 5:2 a soupeř pouze korigoval.


Orli zahájili poměrně nervózně, jako by jim scházelo nasazení. První třetinu zaslouženě prohráli. Ve druhé už bylo vše jinak. Valchař bleskově srovnal a nastartoval svůj tým k dalšímu tlaku. „V prostřední části jsme hráli skutečně výborně. Třetina byla jasně naše, lépe jsme kombinovali i bruslili. Za stavu 2:1 jsme ale zase dostali takový smolný gól jako v Břeclavi,“ rekapituloval trenér domácího výběru Petr Česlík.


Do poslední dvacetiminutovky však domácí hokejisté doslova vlétli, rychle zvýraznili své vedení a vedli již 5:2. Technika nesložila zbraně a korigovala, na vyrovnání už ale neměla. „Kluci si to zkušeně pohlídali. To, že hrál soupeř tak dobře jen potvrzuje skutečnost, že po změně pravidel, kdy svaz rozhodl o tom, že se letos nesestupuje, proti nám hrají úplně jiné týmy než v dosavadním průběhu. Celky ze spodku tabulky nyní hrají uvolněně, bez zábran. Nejsou pod tlakem, což je pro ně velkou výhodou. Skoro polovinu základní části tak odehrajeme jiným způsobem,“ upozornil trenér Orlové znovu na nepořádek ve vedení soutěže.


Po výhře se Orlová společně s Valašským Meziříčím přiblížila na dostřel vedoucímu Přerovu, který chytil na konci loňského roku excelentní formu. Hanáci padli v Hodoníně, takže silná čtyřka na čele tabulky zůstává. „Takhle to nejspíš zůstane až do konce, jen se bude bojovat o to, na jaké příčce nakonec kdo skončí. Pro diváky to aspoň bude atraktivní podívaná,“ míní Petr Česlík.


Branky a nahrávky: 21. Valchař (Rozum, Prokop), 27. Grygar, 37. Valchař (Rozum), 41. Dušek (Kraft, Mintěl), 42. Najdek (Urbánek) – 10. Tesař (Mífek), 35. Rajnoha (Veselý), 45. Fischer (Látal, Šindelář), 47. Hrůza (Mífek, Dofek).

Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Urbánek, Hegegy, Samiec, Golab – Grygar, Kraft, Dušek – Valchař, Najdek, Rozum – Stránský, Studený, Kotásek – Galgonek. Trenéři: P. Česlík a R. Grimm.


Další zápas hraje Orlová již dnes od 17 hodin s Uničovem! Je to kvůli plesu k 80. výročí založení hokeje v Orlové.