HC Orlová – HC Uničov 9:1 (5:0, 1:1, 3:0)

Orlovští vtrhli do zápasu s nebývalou chutí a elánem. Diváci si jen během první třetiny hned pětkrát zakřičeli: „Gól!“

„Soupeři jsme dali od úvodních minut jasně najevo, že jej do naší třetiny nebudeme pouštět. Hráči skvěle bránili střední pásmo a hra se odvíjela ve třetině Uničova, kde jsme si během chvilky vytvářeli dobré šance,“ popsal děj první, ale také poslední dvacetiminutovky trenér Orlové Petr Česlík.


Jen ta prostřední skončila nerozhodně, když přesně v polovině zápasu snížil Sršeň, ale ne někdejší extraligový hráč, nýbrž jeho syn. „Dali jsme už příležitost všem hráčům ze střídačky, aby si zahráli. Díky několika zbytečným faulům byla naše hra neurovnaná, ale v závěrečné části už jsme ji zase měli plně pod kontrolou a soupeř si nic nevytvořil,“ rekapituloval kouč Orlů.


Pak ocenil i hru soupeře. „Má v kádru hodně mladých kluků, kteří aspoň nasbírali zkušenosti. Za dva, tři roky to může být docela silný tým,“ míní. Silným celkem je ale momentálně Orlová, která na ledě kralovala. „Byl to opravdu výborný výkon. Lépe by vynikl, kdybychom hráli se silnějším soupeřem, ale samozřejmě jsme spokojeni,“ hlásil v pátek trenér Česlík.


O den později pak do Orlové přiletěla další dobrá zpráva o ztrátě obou vedoucích celků z Přerova a Valašského Meziříčí ve vzájemném zápase. Orlová tak už na Bobry neztrácí nic a na první Hanáky dva body.


Branky a nahrávky: 5. Stránský (Studený, Golab), 11. Rozum (Valchař, Najdek), 13. Rozum (Najdek, Urbánek), 20. Grygar (Dušek), 20. Valchař (Urbánek, Najdek), 34. Vydra (Dušek, Mintěl), 51. Kotásek (Prokop, Stránský), 60. Dušek (Hegegy, Grygar), 60. Prokop (Valchař) – 30. Sršeň (Přikryl, Hrčka). Rozhodčí: Škrobák, vyloučení: 4:4, využití: 2:1, diváci: 300.


Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Urbánek, Hegegy, Golab, Sznapka, Samiec – Grygar, Kraft, Dušek – Valchař, Najdek, Rozum – Stránský, Studený, Kotásek – Galgonek. Trenéři: Petr Česlík a Radomír Grimm.

Další zápas hraje Orlová ve středu v Prostějově.