Bobři Valašské Meziříčí – HC Orlová 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Další utkání II. hokejové ligy Orlům hrubě nevyšlo. „Byl to nepodařený zápas se vším všudy. Na takový je třeba urychleně zapomenout,“ ulevil si trenér Orlové Petr Česlík, kterého porážka hodně mrzela.


Domácí Bobři se od posledního vzájemného utkání v Orlové posílili, a to jak v obraně, tak v útoku. V jejich řadách se představili například Krisl z Havířova a také Ovšák, který přešel na Valašsko právě z Orlové. Také Krisl si připsal pár startů za Orlovou. Oba hráči dali svým bývalým spoluhráčům po brance. „Když byli u nás, tak tomu bylo jinak,“ kroutil hlavou Česlík.


Jeho tým potkala nemilá zpráva již před samotným utkáním, neboť další stabilní člen první formace Petr Grygar si natáhl tříslo. V zápase zkoušel odehrát pár minut, ale nešlo to, takže to po první třetině zabalil. „Rozpadla se nám úderná první lajna, která zařizovala největší procento našich gólů. Kuba Dušek totiž stále laboruje s naraženým ramenem,“ mračil se kouč Orlové.


Když se k tomu přidaly individuální hrubky jednotlivců a neproměňování šancí, nic jiného než jasná porážka na ledě favorita z toho ani nemohla rezultovat.


Orlovští hokejisté za stavu 1:0 (gól Krisl) neproměnili dva čisté samostatné nájezdy, pak ještě další šanci a v poslední minutě obdrželi branku na 2:0. „To pak zamává s každým mančaftem. Druhý gól jsme dostali v oslabení. Vyvarovali jsme se faulů, přesto byl počet vyloučení v první části 0:3,“ nechápal Česlík.


Hosté se pokusili dostat zpět do utkání v prostřední třetině. To dal Stránský korigující branku na 3:1, ovšem téměř okamžitě přišla velká chyba na červené čáře a gól Ovšáka na 4:1. „Domácí byli na koni, naopak my hodně dole. Už s tím nešlo nic udělat,“ mrzelo Česlíka. Orlová se ještě pokusila míchat se sestavou, ale bylo to marné.


Než začne play off, měla by vzhledem k neustálým zraněním hráčů nejspíš ještě posílit svůj kádr. „Taky si to myslím. Dva dobří hráči na vyztužení sestavy by se hodili,“ zakončil Per Česlík.


Branky a nahrávky: 15. Krisl (Brunec), 20. Brunec (Tatarčík), 23. Bokroš (Šebesta), 28. Ovšák, 30. Lhotský (Matějný, Ovšák), 54. Kovář (Brunec, Tatarčík), 57. Tatarčík (Brunec) – 27. Stránský (Mintěl), 60. Stránský (Vydra).

Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Samiec, Hegegy, Golab, Sznapka, Urbánek – Kotásek, Kraft, Stránský – Škatula, Potočný, Studený – Valchař, Najdek, Rozum – Grygar (do 20. min.). Trenéři: P. Česlík a R. Grimm.


Další zápas hraje Orlová v neděli v Opavě.