Slezan Opava – HC Orlová 2:4 (1:2, 1:1, 0:0)

Druholigoví hokejisté HC Orlová vstoupili vítězně do závěrečné čtvrtiny soutěže. Na ledě Opavy předvedli po delší době bravurní výkon a zaslouženě se dočkali tří bodů.


Sestava trenéra Petra Česlíka byla již téměř kompletní, a to se projevilo i na výsledku. „Hráli jsme v sedmnácti lidech, ale hlavně jsme k našemu standardně dobrému hernímu výkonu přidali i o něco více bojovnosti, srdíčka,“ pochvaloval si kouč Orlů.


Oproti předchozím nepříliš vydařeným zápasům se zvýšila i disciplína mužstva. „Především se jedná o disciplínu týmovou, nemám tím na mysli vylučování. Předtím hráči chtěli vzít zodpovědnost na sebe, byl to z naší strany občas takový hurá hokej. Teď se toho vyvarovali a odevzdali maximum svých schopností ve prospěch kolektivu,“ těšila Česlíka hra, která měla jasně daný plán, kterého se orlovští hráči drželi.


Ten jim také vynesl vedení. Opava v utkání pouze dotahovala, přiblížila se na stav 1:2 a poté i na 2:3, avšak Orlovské to nerozhodilo. „Musím říct, že si hráči skvěle drželi soupeře na odstup od své brány, takže obavy o výsledek jsme nepociťovali. Hráči totiž nedivočili, nejezdili bezhlavě kupředu. Opravdu si hleděli toho, aby plnili jasně dané úkoly, třeba hlídat si pozorně střední pásmo,“ poznamenal Česlík.


Hubený náskok si hosté vytvořili již v první třetině. Soupeře přebruslili, pohyb po ledě byl v jejich podání znatelně lepší než u Opavy. Dle slov trenérů hráči nebláznili v útoku, naopak si zorganizovali především hru v obranném pásmu. Zodpovědnost z hráčů přímo čišela. Že by příprava na play off?


„Já myslím, že zlepšeným přístupem a přidaným výkonem právě v oblasti bojovnosti a zodpovědnosti se můžeme dostat zase na úroveň hokeje, který jsme předváděli na začátku sezony a v loňském play off. Chce to jen produkovat poziční hokej, vyvarovat se zmatečných pohybů směrem k bráně soupeře, kterých může protivník využít. Prostě žádný chaos,“ žádá od hráčů jediné jejich trenér.

Branky a nahrávky: 12. Grofek, 27. Kovalovský (Tůma) – 4. Stránský (Prokop), 17. Prokop (Potočný), 22. Potočný (Stranský, Samiec), 60. Rozum.

Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Samiec, Hegegy, Golab, Sznapka – Valchař, Najdek, Rozum – Škatula, Potočný, Stránský – Studený, Kraft, Kotásek. Trenéři: Petr Česlík a Radomír Grimm.


Další zápas hraje Orlová ve středu s Novým Jičínem.