HC Orlová – Gedos Nový Jičín 6:7 po prodl. (2:2, 3:2, 1:2 – 0:1)

„Už fakt nevím, ale ať se na to dívám z jakéhokoliv pohledu, tak letos prostě nemáme štěstí. Opravdu ne. Na góly se strašně nadřeme, naopak sami dostáváme brambory. Dorážky, zbloudilé střely. Připadá mi, že to štěstí, co jsme měli loni, kdy nás puky doslova trefovaly, se k nám v téhle sezoně otočilo úplně zády,“ kroutil hlavou po dalším z mnoha ztracených zápasů kouč Orlové Petr Česlík.

Za klíčové označil momenty třetí třetiny, kdy na začátku jeho tým inkasoval gól na 5:5 a poté, co znovu vedl, dostal pár minut před koncem gól v oslabení.

Ale ani vstup do utkání nebyl ze strany Orlů zcela bez chyb. Hosté pořád vedli. Když domácí srovnali, okamžitě inkasovali a dobývali obranné pásmo soupeře znovu a znovu. „S herní stránkou nemohu být nespokojen. Vždyť jsme hráli prakticky na jednu bránu. Ale nepadá nám to tam,“ krčil rameny Česlík.

Diváci se aspoň nenudili, viděli dramatické utkání se spoustou branek. „Bohužel nám nesvědčí, když nehrajeme otevřenou partii jako třeba proti Vsetínu nebo Valmezu. Nový Jičín přijel s jasnou taktikou, postavil se na červenou, pak na modrou a vyčkával. Jenže s tím musíme počítat. Soupeři u nás takhle prostě budou hrát. Aspoň je to kvalitní příprava na play off,“ snažil e najít pozitiva lodivod orlovské lavičky.

Zápas mohl dopadnout pro jeho tým i dvoubodově, kdyby kapitán Potočný trefil hned v 61. minutě prázdnou bránu soupeře. Jenže nedal a přesně za dvě minuty (na sekundu přesně) se potvrdilo tolikrát omílané pravidlo nedáš-dostaneš, které pochopitelně neplatí jen ve fotbale.

„No nic, je to zkrátka smůla. My na ledě děláme maximum, ale občas to prostě nevyjde,“ mávl rukou Česlík a pozastavil se ještě nad jedním elementem, a tím jsou rozhodčí. „Přiznám se, že tohle nechápu. My hrajeme venku a máme devět vyloučených. Soupeř tři. Hrajeme doma a poměr vyloučení je 4:8. Nepřipadá mi, že bychom hráli sprostě, naopak si myslím, že fauluje soupeř. Tomu nerozumím,“ nepřestával nesouhlasně vrtět hlavou Petr Česlík.

Příznivou zprávou je pro orlovské fandy aspoň to, že se kádr Orlů posílil o havířovské hráče Štefanku a Říčku.

Branky a nahrávky: 10. Prokop (Potočný), 16. Samiec (Valchař), 30. Valchař (Vydra), 36. Samiec (Studený), 38. Prokop (Rozum, Valchař), 51. Najdek (Prokop, Potočný) – 5. Bacul (Macháček, Skaloš), 10. Zedník (Pavlačka), 27. Pavlačka, 29. Macháček (Bacul), 42. Hruška Petr (M. Toman, Pavel Hruška), 58. Pavel Hruška (Pavlačka, Petr Hruška), 63. Bacul (Andrýsek, Petružálek).

Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Štefanka, Hegegy, Sznapka, Golab – Valchař, Najdek, Rozum – Škatula, Potočný, Stránský – Říčka, Kraft, Samiec – Studený. Trenér: Petr Česlík.

Další zápas hraje Orlová v sobotu ve Frýdku-Místku.