Málo chybělo k tomu, aby si prvoligové hokejistky Karviné zahrály vytoužené finále se Slavií Praha, suverénem na domácí scéně. Z postupu do finále se naopak radovalo Kladno, které vyhrálo sérii 4:2 na zápasy.


„Myslím, a cítíme to tak všichni, že se rozhodlo v těch dvou prvních zápasech na ledě soupeře. V nich jsme měli smůlu, byli jsme herně lepší, ale místo abychom vedli 2:0 na zápasy, tak vedlo Kladno. Holkám chybělo více zkušeností, těm starším zase sehranost,“ výstižně zhodnotil semifinálovou bilanci kouč karvinských hráček Tomáš Výtisk.


HC Kladno – SK Karviná 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)


Pátý zápas série v Kladně byl z pohledu karvinských hokejistek velmi vydařený. „Holky zahrály tak, jak se zápasy v play off hrají. Vzadu obětavě a koncentrovaně, na nulu. Zachytala nám gólmanka Rišová, hráčky si svědomitě plnily obranné úkoly. Byl jsem spokojen,“ konstatoval po utkání na ledě rivala Tomáš Výtisk.


Jeho tým byl větší část utkání herně lepší, vytvořil si i více gólových šancí, ale koncovka Výtiskovu družinu zlobila. Nakonec se ale štěstí přiklonilo na jejich stranu, protože branka Denisy Navrátilové byla opravdu šťastná. Jandíková pak při power play do prázdné klece pečetila výhru Karviné a snížení v sérii na 2:3.


„Byli jsme optimisticky naladěni, chtěli jsme sérii otočit. První krok se podařil, vrátili jsme ji do Karviné,“ pochvaloval si Výtisk.


Branky: 55. Denisa Navrátilová, 60. Jandíková, stav série: 3:2.


SK Karviná – HC Kladno 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)


Díky prazvláštnímu modelu play off se další zápas série odehrál hned druhý den(!). Ten už ale domácím hráčkám, které měly mít psychicky navrch, vůbec nevyšel. Vše odstartovaly hned úvodní momenty, kdy zhruba po dvaceti sekundách měla velkou šanci Kaplanová, ale nedala a pak Karviná inkasovala další z řady smolných gólů. Puk se odrazil od obránkyně přímo na hůl Melicheríkové a Kladno vedlo – 0:1.


Rychlý gól naboural domácím koncepci. „Od toho okamžiku bylo vše špatně. Bruslení bylo utlumené, holky si pořádně nepřihrály. Snažili jsme se je na střídačce vyhecovat, ale nepomohlo to. Přitom jsme jim zdůrazňovali, že hokej se hraje na šedesát minut a ne jen na dvě,“ marně se pokoušel zvednout svůj tým trenér Výtisk.


Po druhém gólu Kladna se psychická výhoda úplně otočila. Kladno mělo ve všem navrch, zaslouženě vyhrálo. Třetí gól v poslední minutě první a čtvrtý gól v první minutě druhé třetiny už nic neřešily. Domácí hráčky se prostě nezvedly ani náznakem. „Už začaly pracovat i nervy,“ připouštěl Výtisk, pro jehož tým je vyřazení velkým zklamáním.


„Chtěli jsme si zahrát finále. Holky aspoň nabraly potřebné zkušenosti, potřebujeme tyhle play off zápasy hrát každým rokem, pak to může k něčemu vést. Teď musíme tým nabudit aspoň na sérii o třetí místo. První cíl nám nevyšel, ale stále hrajeme o medaili. To by měla být motivace,“ hlásil před sobotním utkáním v Litvínově trenér SK. Série se znovu hraje na čtyři vítězné zápasy.


Pro příští rok už má společně s manažerem klubu Liborem Navrátilem vytvořenou koncepci týmu. „Pomalu shromažďujeme v kádru základ hráček, které by měly mít maximálně 23 let. Ty spolu budou pravidelně trénovat, neboť společná příprava je stěžejní. Tento tým odehraje těžší zápasy v sezoně. Ostatní hráčky se zapojí do zbylých zápasů. Pracujeme na tom, abychom se na Moravě stali ženskou hokejovou jedničkou. Pochopitelně chceme naši skupinu zase vyhrát a postoupit do play off,“ nastínil Výtisk.


Branky a nahrávky: 2. Melicheríková (Flachsová), 16. Nováková (Lásková), 20. Šťastná (Melicheríková), 21. Nováková (Mastná), konečný stav série: 2:4.


Karviná: Rišová – Výtisková, Jandíková, Hudečková, Kovářová, Vaňhartová – Denisa Navrátilová, Kytková, Jurajdová – Mazánková, Svobodová, Kaplanová – Povýšilová, Baslová, Přibylová. Trenér: Tomáš Výtisk.