HC Orlová – HC Břeclav 3:5 (2:2, 1:0, 0:3)

Ačkoliv domácí vedli po čtyřech minutách 2:0 a po druhé třetině ještě 3:2, nakonec prohráli 3:5. Potvrdilo se, že styl hry Břeclavi hokejistům Orlové vyloženě nesedí, i když tentokrát mohl za jejich prohru především famózně chytající brankář Žůrek z Opavy, který byl břeclavskému týmu největší oporou.

„Dá se říci, že nás vylapal. Chytil opravdu pár neskutečných šancí, které měly jednoznačně skončit gólem,“ prohlásil po utkání trenér Orlů Josef Ziemba.


Raketový nástup jeho svěřenců, kteří se v čase 3:19 ujali dvougólového vedení po trefách Štefanky a Potočného, týmu spíše uškodil. „Přestali jsme hrát to, co jsme měli. Hráče najednou opustila zodpovědnost a poctivost v defenzivě,“ postřehl Ziemba stejný problém, který stál místo jeho předchůdce Petra Česlíka.


Třetina skončila vinou polevení orlovských hráčů nerozhodně 2:2. V té druhé poslal Orly naposledy do vedení Dušek. Stalo se tak až na konci třetiny. Do té doby se domácí částečně vzpamatovali a směrem dozadu pracovali dobře. Na opačné straně kluziště to bylo mnohem horší. „Jen jsme rozchytali báječně chytajícího Žůrka. Sami jsme soupeři dali šanci k návratu do zápasu,“ dodal Ziemba.


V poslední třetině se Břeclav po individuálních chybách orlovských jednotlivců dostala do hry. Góly Bokroše a Čikla dělily jen čtyři minuty, mezitím Orlová spálila další slušné gólovky. Nakonec ji potrestal rozhodující brankou Pelán. „Prapůvod porážky vidím v tom, že jsme neudrželi vedení 2:0. Přeci není možné, abychom do zápasu nastoupili s určitou taktikou, která nám vydrží jen do té doby, než vedeme o dva góly,“ divil se nový orlovský trenér změně v chování svého týmu.


Porážku si společně s hráči ještě vyhodnotí. „Tak, jak jsme hráli proti Břeclavi na začátku, bychom měli odehrát celý zápas. Do té doby jsem byl sprací mužstva velmi spokojen. Pak si ale hráči začali dělat co chtěli, na taktické pokyny se zapomnělo a s tímhle do play off rozhodně jít nemůžeme. Tam je každý zápas důležitý,“ upozornil Ziemba.


Hráči si zkrátka musí uvědomit, že pokud chtějí ve vyřazovací fázi uspět, je disciplína a plnění obranných pokynů na prvním místě. „Není každý den posvícení, je to pořád jen sport, ale domácí porážka vždycky zamrzí. Sice jsme ve fázi, kdy se již vyloženě zaměřujeme na play off, ale prohrávat nechceme ani tak. Snad se to ve venkovních zápasech zlepší,“ zadoufal před výjezdy do Blanska a Uničova Josef Ziemba.


Branky a nahrávky: 3. Štefanka (Grygar, Kraft), 4. Potočný (Valchař, Stránský), 39. Dušek (Valchař, Potočný) – 7. Prachař (Dora), 17. Sedláček (Mráz), 48. Bokroš (Novosad, Prachař), 52. Čikl (Zapletal), 58. Pelán (Sedláček).


Orlová: Šafránek – Prokop, Urbánek, Štefanka, Samiec, Vydra, Golab, Hegegy, Sznapka – Dušek, Kraft, Grygar – Potočný, Valchař, Stránský – Studený, Najdek, Rozum – Kotásek, Škatula, Galgonek. Trenéři: J. Ziemba, R. Grimm, V. Víteček.


Další zápas hraje Orlová ve středu v Blansku.