V letošní sezoně nastupujete v jednom útoku s Jindřichem Hublíkem a Ladislavem Opravilem. Jak se vám s nimi hraje?
Hraje se mi s nimi velice dobře. Láďa je velmi rychlý hráč, rozumíme si spolu. Jindra nám to zase háže zezadu a jistí nás. My dva si to už vepředu vždycky nějak dáme. Jsou to oba dobří hráči, umějí přihrávat a dobře zakončovat.

Byl jste letos nejproduktivnějším hráčem základní části, ale v prozatímním průběhu play off se vám už tolik nedařilo. Je pro vás náročnější se v play off střelecky prosadit?
Je to určitě těžší. Play off se hraje úplně jinak než základní část. Je na mě větší psychická zátěž, ale na střílení gólů nejsem přece jen já, máme v mužstvu dost dalších dobrých hráčů, kteří také dávají branky. A když se daří jim, začne se dařit jistě i mně.


Jste nervózní, když dlouho čekáte na gól? V domácím utkání play off jste branku nevstřelil, v Horním Benešově jste se dočkal až v samém závěru zápasu.
No ano, doma jsem gól nedal, ale zase jsem si mohl připsat nějakou tu nahrávku, takže to neřeším. Důležité je, že jsme vyhráli. Já se nedívám na své body, důležitý je tým a celkový výsledek.


Čeká vás finálová série se Studénkou, proti které se vám vždy dařilo. Může to být pro vás i pro mužstvo určitá výhoda?
Samozřejmě si na ně budeme věřit víc než třeba na Horní Benešov. Mohli bychom ty zápasy zvládnout a strhnout v náš prospěch. Předpokládám, že postoupíme.