SK Karviná – HC Studénka 7:4 (0:2, 3:1, 4:1)

Hokejisté Studénky sahali v prvním utkání finálové série play off krajské ligy mužů po vítězství. Ani vedení 3:0 na ledě Karviné jim však nestačilo. Domácí neskutečně zvrátili skóre a soupeř musel skousnout porážku 4:7. Série hraná na dvě vítězná utkání pokračuje ve středu od 18 hodin na zimním stadionu ve Studénce.


Do utkání vstoupili hosté jako ve snu. Dva přesné zásahy na začátku utkání jim dodaly sebevědomí a domácí Karviná měla co dohánět. Ještě hůř jim ale bylo na začátku druhé části, kdy Studénka vstřelila třetí branku a zdálo se být po zápase. Jenže nebylo.


Karvinští ve 27. minutě snížili a opravdový husarský kousek se jim podařil v poslední minutě druhé části, kdy dva přesné zásahy znamenaly vyrovnání. Zřejmě zlomový okamžik zápasu zanechal na sebevědomí Studénky velký šrám, naopak Karvinským narostla křídla.


Poslední třetina měla rozhodnout. Hosté, kteří polovinu utkání vedli o tři branky a o náskok přišli, šli dál za svým cílem. Podruhé se do vedení dostali ve 44. minutě a rázem jich bylo celé hřiště.


Ovšem ani domácí nechtěli dát nic zadarmo a začaly se dít věci. Během patnácti minut nasázeli Studénce čtyři branky a dokonale tak využili momentálního „laufu“, v jakém se po vyřazení nejžhavějšího kandidáta postupu z Horního Benešova nacházejí.


„I za stavu 0:3 jsme stále věřili, že branku dáme a že se z té letargie probereme. Úvod zápasu nás zastihl nepřipravené, byli jsme celkem zaskočeni nepříznivým vývojem. Naše lavička ale žila, doufali jsme v obrat. Studénka pak sice ještě jednou vedla, ale kluci podali opravdu dobrý výkon a vyhrát si zasloužili. Jsme nyní nabuzení, máme chuť a věříme, že rozhodneme již na ledě soupeře,“ je optimistou jeden z trenérů Karviné Petr Skulina.


Jeho protějšek Stanislav Kacíř ze Studénky byl pochopitelně zklamán. „Bohužel jsme nemohli nastoupit v obvyklé sestavě. Měli jsme dost zraněných a nakonec nám odešly síly. Vlastně až do 55. minuty to bylo nerozhodně, ale pak jsme dostali celkem lacinou branku a domácí pečetili vítězství při naší hře bez brankáře. Přitom ze začátku jsme předváděli opravdu pohledný hokej. Kritická situace nastala, když jsme ke konci druhé části hráli oslabení tři proti pěti. To jsme uhráli, ale pak jsme dostali do šatny dvě branky a kluky to nahlodalo,“ vrátil se ke klíčovému okamžiku prvního finále trenér Studénky.

Branky a nahrávky: 27. M. Vrba (Ivanka), 40. Hublík (Rosůlek, Milch), 40. Belanec (Zakuťanský), 46. Ivanka (Wróbel, Brudný), 55. Ivanka (Wróbel), 58. Zakuťanský (Belanec), 60. Wróbel – 1. Horák (Kaňovský), 8. R. Tomášek (Mičulka, Ma. Varga), 21. Sikora (Nevrkla, Kaňovský), 44. Mičulka (R. Tomášek). Rozhodčí: Janda, vyloučení: 7:6, využití: 1:1, diváci: 150, stav série: 1:0.


Karviná: Volf (21. A. Vrba) – Kytka, T. Vaštík, Milch, Brudný, M. Vrba, Bürgel, Ovčaři – Rosůlek, Hublík, Opravil – Zakuťanský, Belanec, Pavlovič – Wróbel, Ivanka, Branný – Foltyn, Putniorz, Pastuszek. Trenéři: Petr Vaštík a Petr Skulina.