SK Karviná – Benzina Litvínov 8:3 (3:2, 2:1, 3:0)

V domácím prostředí už chtěly Karviňanky slibně rozjetou sérii dotáhnout do zdárného konce. To se jim podařilo, přestože Litvínov ve třetím vzájemném utkání předem nic nevzdával a v první třetině hodně kousal. Dokonce Karvinou přestřílel. „Ale to byly takové střely ze všech pozic, z nichž nám nehrozilo nebezpečí,“ uvedl vše na pravou míru Tomáš Výtisk, trenér karvinských hráček.


Ty naproti tomu pořád kombinovaly „až do kuchyně“, což bylo občas na škodu. Přesto se jim střelecky dařilo, i když znovu neproměnily hromadu šancí. Díky tomu skončila první třetina jen 3:2, a to Litvínov vedl.


„Soupeř se opíral o svou nejlepší hráčku Chmelovou, která má asi devadesát kilo a metr devadesát výšky. S ní jsme si v první části nevěděly rady, ale od druhé třetiny ji začaly holky zdvojovat a už se do hry tolik nedostala,“ objasňoval Výtisk.


Proto hosté postupně odpadali a výrazně navrch začala mít karvinská děvčata. Poslední třetina už byla jasně v jejich režii.


Kromě autorky hattricku Edity Jurajdové, která navíc skórovala již po osmadvaceti sekundách od zahájení hry, zaujala výkonem i zkušená Denisa Navrátilová, která nahrála na polovinu karvinských gólů.


Branky a nahrávky: 1. Jurajdová (Den. Navrátilová, Kytková), 11. Kaplanová (Přibylová), 20. Přibylová (Mazánková), 26. Jurajdová (Den. Navrátilová, Kytková), 31. Přibylová (Mazánková, Kaplanová), 43. Jandíková (Den. Navrátilová), 52. Jurajdová (Den. Navrátilová), 53. Jandíková – 8. Chmelová, 10. Zajícová (Chmelová Klára), 39. Lédlová, stav série: 3:0.


SK Karviná – Benzina Litvínov 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Za stavu 0:3 na zápasy se již série otáčí jen výjimečně. Toho si zřejmě byly vědomy i Severočešky. Karviná si po osmi minutách vypracovala náskok 3:0 a soupeře definitivně uzemnila. „Litvínov ještě chtěl, ale už jsme jej zpátky do hry nevpustili,“ pochvaloval si Výtisk.


V dalším průběhu už to spíše než samotná hra bylo jen vyřizování účtů. Zápas zabředl do šarvátek a hokej plakal. „Rozhodčí připustili tvrdší metr a občas se to na ledě pěkně mydlilo. Ke koukání to moc nebylo,“ připustil kouč Karviné. Díky tomu se zápas neskutečně natahoval.


Trenéru Výtiskovi tedy skončila klubová sezona, ale ta reprezentační ještě pokračuje. Výběr českých juniorek do 18 let se letos zúčastní mistrovství světa v Chicagu a Tomáš Výtisk jako hlavní kouč družstva u toho pochopitelně nebude chybět. Do výběru české osmnáctky se letos dostaly hned čtyři mladé hokejistky SK Karviná: Výtisková, Hudečková, Kovářová a Kaplanová, které tak okusí atmosféru vrcholného šampionátu.

Branky a nahrávky: 4. Svobodová (Hudečková), 6. Svobodová, 8. Povýšilová (Baslová), 29. Svobodová (Den. Navrátilová), 31. Přibylová (Kytková), 42. Přibylová (Baslová), konečný stav série: 4:0.


Karviná: Rišová – Výtisková, Jandíková, Hudečková, Vaňhartová, Dom. Navrátilová, Kovářová – Jurajdová, Den. Navrátilová, Kytková – Baslová, Povýšilová, Svobodová – Přibylová, Mazánková, Kaplanová. Trenér: Tomáš Výtisk.

Finále: Kladno – Slavia Praha 1:6 a 0:6, konečný stav série: 0:4.