„Holky budou ještě nějakou dobu trénovat a pak nás čeká menší přestávka před nástupem na suchou přípravu,“ podotkl úspěšný trenér hokejového celku Tomáš Výtisk po skončení posledního utkání ročníku 2009/10. To se mimochodem docela protáhlo.


Zbytečně nervózní čtvrtý duel série ale nakonec přeci jen pomalu doplul do konce, pro Karvinou do toho vítězného a trenéři si mohli oddychnout. Hlavní cíl sezony – zacinkat medailí, se podařilo naplnit.


„Před začátkem sezony jsme chtěli hlavně vyhrát naši moravskou skupinu. To se povedlo. V nadstavbě jsme si pak oťukali soupeře, zjistili jejich sílu a tajně pomýšleli na finále. To nám sice uniklo, ale i tak jsme spokojeni. Proti Litvínovu jsme měli navrch a jsme aspoň třetí. Kdybychom v semifinále proti Kladnu měli jen o trochu více štěstí, hlavně v těch prvních dvou zápasech na jeho ledě, kde byly holky opravdu lepší, určitě bychom si finále proti Slavii zahráli,“ je skálopevně přesvědčen trenér Výtisk.


A co je potřeba udělat pro to, aby tento úspěch nebyl zase ojedinělým počinem jakési hokejové pětiletky? „Pokud se chceme na delší dobu začlenit mezi nejlepší čtyřku v republice, musíme podávat standardně kvalitní výkony dlouhodobě. V klubu teď pracujeme na vytvoření takových podmínek, které by nám účast ve finálové skupině měly zaručit. Jistě se pro příští sezonu povede sehnat adekvátní posily tak, abychom měli celou sezonu tři vyrovnané pětky,“ věří karvinský trenér.


Hráčky si naštěstí uvědomují, že jim vedení klubu vychází vstříc a zázemí oddílu se postupně zkvalitňuje. Teď už jen zbývá docházet pravidelně na tréninky v takovém počtu, aby měl nácvik herních kombinací nějaký smysl.

„Děláme na tom, aby se naše tréninkové jednotky v následující sezoně zlepšily,“ upozornil znovu Výtisk, jenž bude i nadále dávat šanci mladým hokejistkám.

„Proces začleňování mladých hráček do týmu je dlouhodobý. Nejprve je třeba si vychovat nějaké talenty. Je to podobné jako u chlapců, chce to prostě čas. Holky se nejprve musí vyhrát v klukovských žákovských družstvech a pak ve třinácti, ve čtrnácti letech se připojí k nám,“ nastiňuje Tomáš Výtisk, jak to bude v Karviné nadále vypadat s fungováním ženského celku.