VSK Technika Blansko – HC Orlová 2:6 (2:1, 0:3, 0:2)

Obě mužstva převedla divákům velice průměrný hokej, jenž vynikal hlavně vlažným tempem, které nemohlo diváky nadchnout. Že by předčasná jarní únava?

Orlová vypálila v první třetině na soupeřovu bránu toliko třikrát, přesto dala jeden gól, když ve hře čtyř proti čtyřem vypíchl domácím puk dravý Valchař a zkušený Potočný poslal blafákem svůj celek do vedení – 0:1.

Jenže Technika se s tímto stavem nehodlala smířit. Zabrala a za dvě minuty bylo srovnáno. Do kabin šli nakonec veselejší domácí, kteří v poslední minutě vsítili Šindelářem druhý gól.

„Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a nasazení, postupně se dostali do tempa. Byl to už z naší strany daleko lepší hokej než ten unavený z první třetiny,“ podotkl kouč Orlové Josef Ziemba.

Díky větší aktivitě a ochotě podstupovat osobní souboje obrátila Orlová skóre z 2:1 na 2:4, když se Technice revanšovala gólem do šatny. Vedení o dva góly vypadalo nadějně.

Pohledný a také konečně pořádný hokej se začal hrát v Blansku až od 50. minuty. To už si ale Orli bezpečně hlídali svůj náskok, jenž mezitím Dušek ještě navýšil, a o vítězi nebylo pochyb. Škatula pak skóre uzavřel na konečných 2:6.

„Dali jsme příležitost znovu všem hráčům kádru, kteří byli zdravotně v pořádku. Hráli jsme tedy na tři obranné dvojice a čtyři lajny. Podobně tomu bude i v Uničově,“ plánuje trenér Josef Ziemba. Ten se musel kromě zraněných Mintěla, Krafta a Rozuma obejít i bez Hegegyho, kterého přepadly střevní potíže.

„Jsme momentálně ve stadiu hledání nejvhodnější sestavy pro play off. Na zraněné hráče netlačíme, jen ať se dají dokupy a budou připraveni hlavně na play off. Tam budeme potřebovat každého schopného hráče,“ usmíval se Ziemba.

Bohužel pro Orlovou ji její současní soupeři asi příliš neprověří, což by potřebovala především, neboť i jim jde už spíše jen o radost ze hry. „Když se tak koukám do itineráře, tak z celků, které ještě o něco hrají, nás čeká vlastně už jen Hodonín,“ nakoukl do seznamu zbývajících zápasů kouč Ziemba.

Branky a nahrávky: 14. Fischer (Rajnoha), 20. Šindelář – 12. Potočný (Valchař), 24. Stránský (Najdek), 24. Prokop (Grygar), 39. Galgonek (Najdek), 44. Dušek (Najdek), 59. Škatula.

Orlová: Šafránek – Štefanka, Urbánek, Prokop, Sznapka, Golab, Vydra – Grygar, Najdek, Dušek – Valchař, Potočný, Stránský – Škatula, Studený, Říčka – Galgonek, Samiec, Kotásek. Trenéři: J. Ziemba, V. Víteček, R. Grimm.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Uničově.