HC Studénka – SK Karviná 5:4 po prodloužení (1:1, 0:2, 3:1 – 1:0)

Hokejisty SK Karviná potkalo ve Studénce to, co sami přivodili před pár dny doma Hornímu Benešovu. Ten se již také viděl s výhrou a postupem v kapse, ale v závěru třikrát inkasoval a v prodloužení padl. Nakonec to pro něj znamenalo obrat v sérii.

Karviná vedla na ledě Studénky, přestože ji soupeř přestřílel v poměru 41:32, ještě v 55. minutě 4:1. To jí ale nestačilo na vítězství a nakonec v prodloužení prohrála. Že by déja vu, jen v obráceném gardu?

Nervydrásající utkání, devět gólů, rozbouřené publikum a neuznané branky, to vše nabídlo druhé utkání finálové série play off krajské hokejové ligy mezi Studénkou a Karvinou.

Domácí po nevydařeném prvním utkání, kdy na ledě Karviné vedli již 3:0, ale přesto prohráli 4:7, chtěli druhý zápas finálové série vyhrát a odvrátit tak konec sezony. I tato série se totiž hraje na dva vítězné duely.

Diváci ještě pomalu plnili ochozy zimního stadionu ve Studénce, když domácí udeřili poprvé. Ve 3. minutě otevřel skóre Nevrkla – 1:0. Vedení si domácí užili pouze deset minut, než srovnal po přihrávce Ivanky Wróbel. Tak skončila první třetina.

I ta druhá nabídla dvě branky, bohužel pro domácí obě padly do jejich sítě. Obrat v zápase zaznamenal ve 26. minutě Zakuťanský – 1:2. Než se domácí otřepali, zaúřadovala Karviná podruhé. Ve 29. minutě se nemýlil střelec Rosůlek. Vše vypadalo slibně.

Domácím bylo jasné, že poslední třetina rozhodne a budou muset zahrát na sto procent, pokud chtějí Karvinou a hlavně perfektně chytajícího Wolfa v brance SK pokořit. Jenže již ve 44. minutě pro ně bylo zle. Hostující Pavlovič využil zmatku před brankou a navýšil vedení Karviné na tři góly – 1:4.

Od té doby nastal na ledě boj o střední pásmo a Karviná se začala pomalu stěhovat před vlastního gólmana. Tím vznikl prostor pro domácí družinu, která s přibývajícím časem převzala taktovku hry a vysílala na zteč jeden smrtící útok za druhým.

V 55. minutě nalil domácím kapku naděje do žil Horák – 2:4. Poté dala Studénka branku, ale rozhodčí ji pro faul neuznal. Z dalšího závaru před Wolfem také nic nebylo, ačkoliv se domácí dožadovali gólové trefy.

Ta přišla až v 58. minutě, kdy snížil Sikora na rozdíl jednoho gólu a na stadionu nastalo hotové peklo. V posledních desítkách sekund roztočili domácí před brankou Karviné nebývalý kolotoč, svůj obrovský tlak umocnili odvoláním brankáře a hráli power play. Pětadvacet sekund před koncem se Studénka dočkala. Horák svou druhou brankou utkání srovnal na 4:4 a šlo se do prodloužení!

Desetiminutové nastavení bylo celkem rychlou záležitostí. Studénka, hrající v tempu ze závěru třetí třetiny, šla nekompromisně za svým cílem srovnat sérii a to se jí povedlo v 64. minutě, kdy se prosadil Tomášek. Svou brankou poslal oba týmy ještě jednou do Karviné.

„Již před utkáním jsme byli rozhodnuti, že vyhrajeme za každou cenu. Hráli jsme dobře, nevzdávali se, ani když jsme se nemohli brankově prosadit. Soupeř toho využil, zaslouženě vedl. Poté jsme sestavu trochu překopali, zariskovali a stáhli hru na dvě pětky. To se nám vyplatilo, i když kluci nechali na ledě dost sil. Musím je za jejich obrovské úsilí pochválit. Kvalitního soupeře dostali pod obrovský tlak,“ líbilo se představení domácích jejich trenérovi Stanislavu Kacířovi.

To hosté byli zklamaní. Jeden z karvinských trenérů Petr Skulina k zápasu uvedl: „Stalo se přesně to, co jsme nechtěli. Studénka nám oplatila porážku z prvního utkání, kdy také vedla o tři branky a nakonec prohrála. V našem případě je to horší v tom, že my jsme prohráli góly na konci zápasu. Soupeř nejspíše bude psychicky na výši, ale my uděláme vše pro to, abychom využili domácího prostředí.“

Branky a nahrávky: 3. Nevrkla (Urbanec), 55. Horák (Kaňovský, Mičulka), 58. Sikora (Nevrkla, Horák), 60. Horák (Kaňovský), 64. Marek Tomášek (Sikora). – 13. Wróbel (Ivanka), 26. Zakuťanský (Belanec), 29. Rosůlek (Hublík), 44. Pavlovič (Belanec, Zakuťanský). Rozhodčí: Pelc, vyloučení: 7:9, využití: 1:1, diváci: 616, stav série: 1:1.

Karviná: Volf (A. Vrba) – Kytka, T. Vaštík, Milch, Wróbel, Rosůlek, Hublík, M. Vrba, Belanec, Zakuťanský, Pastuszek, Opravil, Pavlovič, Branný, Ivanka, Bürgel, Ovčaři. Trenéři. Petr Vaštík a Petr Skulina.

Třetí zápas finále se hraje v Karviné v neděli 28. února od 18.30 hodin.