HC Uničov – HC Orlová 5:6 (0:4, 2:1, 3:1)

Druholigoví hráči HC Orlová si připsali do tabulky další tři body. Po úvodní kanonádě zbytek zápasu vypustili a nakonec se strachovali o výsledek.


Uničov závěr soutěže dohrává s dorostenci, čehož Orlová v první třetině dokonale využila. I ona cestovala k zápasu bez pár hráčů obvyklé sestavy. „Protože nám už o nic nejde, rozhodli jsme se udělit volno našim zkušeným hráčům, aby si doléčili drobné šrámy a odpočinuli si, takže vůbec nehráli Šafránek, Rozum, Najdek, Mintěl ani Kraft,“ vypočítával absence asistent trenéra Ziemby, který v Uničově také chyběl, Radomír Grimm.


První třetina, která skončila jednoznačně ve prospěch Orlové v poměru 4:0, naznačovala spíše debaklu domácích mladíků. Jenže Orlovští za výrazného vedení klasicky upustili od svého pojetí hry a začali vymýšlet nové kombinační variace. „Přestali jsme praktikovat přímočarý hokej. Místo toho přišly kudrlinky a to se nám vymstilo. Uničov postupně snižoval, až jsme se nakonec obávali o výsledek,“ připustil kapitán orlovských hokejistů Martin Potočný.


Na druhou stranu těžko očekávat, že v dalším utkání v Hodoníně přijde ze strany Orlové takové podcenění soupeře. „S takovou bychom tam dostali desítku,“ utrousil Grimm.


Výměna gólmanů neměla na průběžně měnící se skóre vliv. „Oba brankáři chytali výborně a ukázali, že jsou dobrou alternativou za Dušana Šafránka, který dostal pro tento zápas volno,“ prohlásil Potočný.


„Podobné uspokojení z výsledku, které nás v Uničově potkalo, se nám v play off nemusí vyplatit. Nejen, že jsme začali vymýšlet kombinační nesmysly, ale také jsme polevili v obraně a to nebude ve vyřazovací části možné,“ upozornil Grimm.


Orlovští budou v pilování defenzivy pokračovat. „To je jasné. Zbytek základní části se ctí dohrajeme a pro play off už máme připravenu sestavu se třemi pětkami. Plnění obranných úkolů bude přitom mimořádně důležité. V play off se hraje na dva, tři góly,“ připomněl zákonitosti vyřazovacích bojů Radomír Grimm.

Branky a nahrávky: 21. Pekr, 30. Diviš (Pekr, Handl), 45. Sedlář, 48. Hodulák (Diviš, Pekr), 56. Handl (Diviš, Heča) – 3. Stránský (Škatula, Prokop), 4. Stránský (Škatula, Potočný), 7. Samiec (Galgonek, Valchař), 11. Dušek (Studený), 24. Studený (Grygar, Dušek), 46. Stránský.


Orlová: Unzeitig (30. Kolář) – Štefanka, Urbánek, Prokop, Sznapka, Golab, Vydra, Hegegy – Dušek, Stránský, Grygar – Potočný, Škatula, Stránský – Samiec, Galgonek, Valchař – Kotásek. Trenéři: R. Grimm a V. Víteček.

Další zápas hraje Orlová ve středu v Hodoníně.