SK Karviná – HC Studénka 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Po vypadnutí největších favoritů na postup do druhé ligy, Krnova a Horního Benešova, na sebe ve finále narazili outsideři soutěže - Studénka a Karviná. První utkání na vlastním ledě pro sebe ukořistili domácí, ve Studénce se radovali v prodloužení také domácí.

Třetí a poslední utkání finálové série play off krajské ligy mělo rozhodnout. Zápas začali lépe Karvinští. V 7. minutě rozbouřil domácí stadion Belanec, který postrčil Karvinou blíže titulu – 1:0. Z vedení se ale domácí dlouho neradovali. Stejnou mincí oplatili hosté a v 10. minutě srovnal Mičulka – 1:1. Poslední slovo měli v první části přeci jen domácí, když kapitán Kytka poslal Karvinou podruhé do vedení – 2:1.

Kdo myslel, že brankové hody z předchozích zápasů budou znovu pokračovat, přepočítal se. Přestože Studénka již ve 22. minutě srovnala brankou Nevrkly, byli si hráči obou celků vědomi důležitosti zápasu a tak se hrálo hlavně z obrany s důrazem na to, aby nikdo neudělal osudovou chybu. Proto se na další gól dlouho čekalo.

Až poslední třetina měla rozhodnout. Nabuzení mladí hráči Karviné a zkušení hosté zaveleli k poslední bitvě. Ve 47. minutě se v Karviné na chvíli zastavil čas. Hostující Sikora rozvlnil síť domácí brány a otočil skóre na 2:3. Domácí už odpověď nenašli, a tak tato branka rozhodla o vítězi krajské hokejové ligy pro sezonu 2009/2010, kterým se stala Studénka.

Domácí kouč Petr Skulina byl zklamán. „Poslední utkání o titul mistra kraje mě opravdu zklamalo. Hráli jsme dobře akorát v první třetině, pak to klukům přestalo jít a působili odevzdaným dojmem. Chyběla jim jiskra, bylo to špatné. Svou úlohu sehrála jistě i psychika,“ narážel Skulina na ztracený duel ve Studénce, kde jeho tým vedl v poslední části o tři branky a přesto prohrál.

Zato studénský Stanislav Kacíř byl blahem bez sebe. „Je to pro náš klub senzační vítězství. Myslím si, že obě mužstva předvedla dobrý hokej, nicméně my jsme s přibývajícím časem hráli opravdu výborně. Musím pochválit celé mužstvo v čele s gólmanem Válkem, protože předvedl moc dobrý výkon. Utkání rozhodly přesilové hry, na které jsme se pečlivě připravovali během tréninků,“ radoval se z účasti v baráži o II. ligu trenér Studénky.

Branky a nahrávky: 7. Belanec (Pavlovič, Zakuťanský), 16. Kytka (Pavlovič, Zakuťanský) – 10. Mičulka, 22. Nevrkla (Kabeláč, Mičulka), 47. Sikora (Kaňovský, Horák). Rozhodčí: Janda, vyloučení: 6:6, využití: 2:2, diváci: 900, konečný stav série: 1:2.

Karviná: Volf – T. Vaštík, Kytka, Milch, Niedoba, Wróbel, Rosůlek, Hublík, M. Vrba – Belanec, Zakuťanský, Pastuszek – Opravil, Pavlovič, Brudný – Bürgel, Branný, Ivanka – Ovčaři, Putniorz, Foltýn. Trenéři: Petr Skulina a Petr Vaštík.