Jak se vám hraje proti Uherskému Hradišti v porovnání třeba s Horním Benešovem nebo Studénkou?
Z těchto tří soupeřů byla pro nás nejjednodušší Studénka, se kterou jsme paradoxně předvedli nejhorší výkony. Kvalita Benešova a Uherského hradiště je do jisté míry srovnatelná. Hradiště hraje velmi pěkný technický hokej, což je pro mě osobně rozhodně horší než ten silový, který předváděl Benešov.

Vstřelil jste krásnou rozdílovou branku na 2:1. Mohl byste ji popsat?
Šlo o situaci, kterou trénujeme už od žáků. Po buly v obranném pásmu centr zablokuje protihráče, jedno křídlo vezme puk a druhé to nakopne po deskách (kolem mantinelu – pozn. aut.). Což se povedlo. Jindra Hublík skvěle zablokoval soupeřova centra, já vzal kotouč a poslal to do jízdy Rossimu, teda Rosůlkovi. Ten i s pukem projel celé střední pásmo a dokonale vyřešil situaci dva na dva, kdy si počkal a nalákal na sebe obránce. Pak to jen hodil dozadu mezi kruhy kde jsem byl úplně sám. Já do toho z první plácnul a spadlo to tam. Jsem rád, že nám to konečně vyšlo.

Kde byl zlomový okamžik zápasu, kdy jste už věděl, že neprohrajete?
On byl zlomový hned úvodní gól Lumíra Rosůlka na 1:0, soupeř nás do té doby tlačil a téměř k ničemu nás nepustil. Nám se povedl brejk, který jsme proměnili a to dost výrazně podlomilo sebevědomí Uherského Hradiště. Navíc když se jim podařilo vstřelit kontaktní branku, která by je mohla opět nakopnout, našli jsme velmi rychle odpověď a skórovali také. Hráč celý zápas věří, že neprohraje, ale ta jistota přišla až v momentě, kdy Rossi dovršil hattrick.

Váš útok nastřílel pět branek. Jak je možné, že se vám tolik dařilo? V čem vidíte příčinu úspěchu celé lajny?
Hlavní asi bylo to, že přišla chvíle, kdy naše lajna prolomila střeleckou smůlu. Vždyť náš útok pomalu od rozhodujícího zápasu s Benešovem nedal gól. A to se značně projevilo i na naší psychice. I trenér měl s námi pohovor, že se nedá nic dělat, že od toho přece hrají tři lajny, aby jednou rozhodla zápas ta, podruhé zas jiná. Na nás se konečně usmálo hokejové štěstíčko a musím říct, že nám do brány tentokrát spadlo téměř vše. Nesmím ale zapomenout vyzdvihnout i našeho centra který odvedl spoustu kvalitní „černé“ práce a oběma nám pomohl.

Uherské Hradiště se po zápase nechalo slyšet, že vítězství Karviné bylo náhodné a stálo především na výkonu Marka Volfa. V první třetině kryl 27 z 28 střel soupeře, celkově přes 60 střel. Co byste řekl k jeho výkonu?
To, co předvedl Marek v Hradišti, hlavně v první třetině, to bych ani nenazval brankářským uměním, jako spíš kouzelnickými triky. To bylo něco něuvěřitelného, co všechno dokázal vychytat. Snad mu forma vydrží i do dalších dvou zápasů.