HC Uherské Hradiště – SK Karviná 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)


Hradišťané začali ze zajištěné obrany, Karvinští se naopak vrhli na zteč. Po první šanci domácího Kotačky dvakrát nečekaně udeřili. Nejprve se bombou pod břevno trefil Opravil, už za sedm sekund (!!!) se navíc protáhl mezi obránci Wróbel a Karviná rázem vedla o dvě branky – 0:2. „Soupeř nás potrestal za naši nedůslednost,“ zlobil se hradišťský kouč Petr Sakrajda.


Jeho svěřenci pak ale zabrali. Úřadovat začala hlavně druhá útočná formace. Ještě v první třetině využil přesilovku Vaněček, po přestávce pak lišácky vyrovnal Boháč a aby toho nebylo málo, po krásné Schusterově přihrávce znovu Vaněček strhl vedení na hradišťskou stranu. „Začalo nám to tam padat v tu pravou chvíli,“ zářil po utkání štěstím vytáhlý útočník, který se v posledních dvou zápasech trefil hned pětkrát.


V závěrečné třetině si domácí hokejisté pozorně hlídali svůj náskok. A pět minut před koncem dal definitivní razítko na postup Karpíšek, který zametl do brány Červenkovu luxusní přihrávku. „Od druhé třetiny jsme si výborně plnili obranné úkoly, soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili,“ mohl si po náročné sérii oddechnout očividně vyčerpaný trenér Petr Sakrajda.


„Je to skvělý úspěch. Kluci se na play off a kvalifikaci dokázali neuvěřitelně semknout – klobouk dolů před nimi,“ pochválil své svěřence.


Karvinští byli pochopitelně zklamaní, nicméně s průběhem celé sezony vyjádřili spokojenost. „Nikdo nečekal, že bychom se mohli dostat do baráže. Podařilo se nám v play off dokonce vyřadit největšího favorita z Horního Benešova a nakonec jsme se stali i vítězi krajské ligy. Byla to dobrá sezona,“ mínil trenér mužstva Petr Skulina.


Branky a nahrávky: 13. Vaněček (Pšeja), 26. Boháč (Pšeja), 36. Vaněček (Schuster, Boháč), 55. Karpíšek (Červenka) – 12. Opravil (D. Vaštík), 12. Wróbel (Ivanka). Rozhodčí: Klimecký, vyloučení: 7:9, využití: 2:1, diváci: 870, konečný stav série: 3:1.


Karviná: Volf – Kytka, Niedoba, T. Vaštík, Burgel, Ovčaři, Deutsch, Musil – Opravil, D. Vaštík, Rosůlek – Pavlovič, Belanec, Zakuťanský – Gorecký, Ivanka, Wróbel. Trenéři: P. Skulina a P. Vaštík.