Bobři Valašské Meziříčí – HC Orlová 3:2 po sam. náj. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Divácky nebývale atraktivní zápas nabídl vše, co si lze od hokeje v této části sezony slibovat. Tedy příkladné nasazení z obou stran, výtečné zákroky gólmanů, bitva o každý metr ledu. Kombinační schopnosti borců obou týmů dávaly záruku, že se na hřišti pořád bude něco dít.


V rychlém tempu vedené utkání odstartoval brankově ve 13. minutě domácí Růčka. „První gól jsme si dali sami, ale při tom druhém jsme měli vyloženě smůlu. Vyhráli jsme buly v obranném pásmu, jenže při vyhození kotouče jsme trefili rozhodčího, od kterého se puk odrazil přímo do jízdy k volnému protihráči. Takovou branku dostanete jednou za sezonu. Možná za dvě,“ popisoval trefu domácího Bokroše orlovský trenér Josef Ziemba.


Ani stavem 0:2 se Orlovští nenechali deprimovat. Dál hráli trpělivě, stejně kvalitně. Po půlhodině hry se vzpamatovali i gólově. Studeného snížení vykřesalo naději.


Orli hráli perfektní obranný hokej s vyrážením do bleskových kontrů. Bravurní byl Dušan Šafránek mezi tyčemi. Jejich tlak gradoval v poslední třetině, ve které měli navrch. „Myslím, že jsme zaslouženě srovnali. Uznal to i soupeř,“ prohlásil Ziemba.


Protože desetiminutové prodloužení nerozhodlo, přišly na řadu samostatné nájezdy. A ty jsou, jak známo, pokaždé loterií. „Ten zápas jsme mohli stejně tak vyhrát jako prohrát. Nikdo ale nemá patent na proměňování nájezdů. Hráčům nemohu za předvedený výkon nic vytknout,“ byl i přes prohru spokojen orlovský kouč, který využil služby vítkovického juniora Kucsery, kterému v Ostravě již skončila sezona.


Orli byli na začátku nájezdů blíže vedení v sérii. Vedli 1:0 a následná Najdkova střela se zastavila o tyč. Kdyby z toho byl gól, Bobři by nedokázali již srovnat. „Na kdyby se ale nehraje. Domácí srovnali a pak se nájezdy protáhly až do desáté série,“ přibližoval Ziemba.


V ní Najdek další nájezd neproměnil, zatímco Bokroš ano a výhru v napínavém střetnutí tak slavili domácí. Dnes je ale na programu odveta v Orlové. „Soupeř je favorit, on musí postoupit. Nic zásadního na něj asi nevymyslíme, ale to on na nás taky ne. Oba mančafty se znají dokonale. Bude záležet na tom, jak se kdo vyspí,“ mínil závěrem Josef Ziemba.


Branky a nahrávky: 13. Růčka (P. Dvořák), 25. Bokroš (Sochorek), rozhodující nájezd Bokroš – 32. Studený (Štefanka, Potočný), 57. Dušek (Goláb). Rozhodčí: Klimecký, vyloučení: 4:10, diváci: 1200, stav série: 1:0.


Orlová: Šafránek – Samiec, Prokop, Mintěl, Urbánek, Štefanka, Sznapka, Vydra, Golab – Studený, Potočný, Stránský – Valchař, Najdek, Kucsera – Dušek, Kraft, Grygar – Říčka, Kotásek, Galgonek. Trenéři: J. Ziemba, R. Grimm, V. Víteček.


Další zápas série se hraje v úterý 23. března od 18 hodin na orlovském zimním stadionu.