Bobři Valašské Meziříčí – HC Orlová 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Také třetí duel série, ve které oproti všem předpokladům padalo minimum gólů, se dlouho odehrával bez branek.


Po bezgólové první třetině udeřili jako první domácí, Orli ale srovnali. „Zápas byl stejně jako ty předchozí velmi vyrovnaný. Rozhodujícím momentem byl náš druhý inkasovaný gól, kdy jsme měli čas s pukem něco udělat, ale špatné vyhození na našeho obsazeného hráče nás stálo udržení v sérii,“ podotkl hlavní kouč orlovského mužstva Josef Ziemba.


V inkriminovaný okamžik, jako na potvoru zrovna pár sekund před druhou sirénou, se k puku místo orlovského hokejisty dostal domácí Lhotský a bombou bez přípravy, která se odrazila od břevna, nedal Šafránkovi šanci.


Právě orlovský gólman, stejně jako na straně Bobrů brankář Krumpoch, byli ozdobami semifinálové série. „Oba gólmani předváděli ve všech zápasech fantastické zákroky. Náš Michal Krumpoch byl jen o fous lepší, nebo měl možná spíš víc štěstí,“ konstatoval po utkání rozradostněný trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.


Třetí gól, a tedy i pečeť Bobrů na postup do finále skupiny Východ, dal Orlové ještě na začátku sezony její hráč Milan Ovšák. „Myslím, že herně jsme opět nezklamali, měli jsme však v této sérii i smůlu. Vše začalo smolně prohranými nájezdy v prvním zápase, pak zase doma nedáme ani gól. Koncovka nás zlobila. Když nevystřelíme na bránu, těžko očekávat, že nám do ní spadnou góly,“ poznamenal orlovský trenér Ziemba.


Jinak si ale utkání, podobně jako diváci, pochvaloval. „Hra měla spád, dramatičnost, všechny tři zápasy byly hrané ve vysokém tempu, v tomto směru nemohu hráčům nic vytknout. V rámci svých možností a současného stavu ze sebe vydali vše,“ prohlásil Ziemba, který za dva měsíce dával mužstvo zpět do psychického „rychtyku“.


Přesto se nelze ubránit dojmu, že po loňské spanilé jízdě v play off nenaplnili Orlovští očekávání svá ani vedení klubu. „Já jsem byl u týmu dva měsíce, nechtějte po mně, abych hodnotil celou sezonu. Ale ta pohoda, ve které byl tým loni touto dobou, tak se nám do kádru přeci jen tak úplně dostat nepodařila,“ připustil Ziemba, který podle vlastních slov nebude u mužstva pokračovat.


„Nikdy neříkej nikdy, ale původní dohoda zněla do konce sezony. Takže nejspíš pokračovat opravdu nebudu,“ zakončil Josef Ziemba.

Bobři tak oplatili Orlům loňské semifinálové vyřazení a zaznamenali historický úspěch v krátkých dějinách svého klubu.

Branky a nahrávky: 22. Sochorek (Bokroš, Šebesta), 40. Lhotský, 53. Ovšák (Rucka, Dvořák) – 28. Potočný (Prokop). Rozhodčí: Dědek, vyloučení: 5:5, bez využití, diváci: 1 200, konečný stav série: 3:0.

Orlová: Šafránek – Samiec, Prokop, Mintěl, Urbánek, Štefanka, Sznapka, Vydra, Golab – Studený, Potočný, Stránský – Valchař, Najdek, Rozum – Dušek, Kraft, Grygar – Říčka, Škatula, Galgonek. Trenéři: J. Ziemba, R. Grimm a V. Víteček.