Své spoluhráče dovedl letos až do kvalifikace o II. ligu, kde jeho tým neuspěl, ale i tak to podle něj byla dobrá sezona. „Mohli jsme dosáhnout víc, ale soupeř byl lepší a je třeba mu sportovně poblahopřát. Nás sráželo především množství inkasovaných branek,“ vidí důvody závěrečného vyřazení jasně karvinský kapitán.


Máte za sebou sezonu 2009/2010. V čem byla pro mužstvo nejvíce náročná?
Nejvíce byla náročná z hlediska času. Naši hráči chodí normálně do zaměstnání, po práci se jde na trénink. Každý si musí najít čas a k tomu je zapotřebí mít tolerantní rodinu, manželku, partnerku… To platí u jakéhokoliv sportu. A pokud chce mužstvo něčeho dosáhnout, pak musí být ta rodina ještě více tolerantní, aby to šlo dovést do zdárného konce.


Co bylo v průběhu sezony největším problémem a co naopak silnou stránkou mužstva?
Největší problém vidím v tom, že jsme se často nedokázali na trénincích sejít v optimálním počtu, a tak se nemohla udělat správná tréninková jednotka. Tým se tak nedokázal pořádně připravit na každé jednotlivé utkání. Od tréninku se pak všechno odvíjí. A co bych vyzdvihl? Určitě kolektiv. Dobrý kolektiv tvoří 80 procent úspěchu každého mančaftu, ať už se jedná o fotbal, basketbal nebo hokej.

Družstvo mělo dlouhodobé potíže s obranou. V uplynulé sezoně jste v průměru obdrželi 4,6 branky na zápas. V čem vidíte hlavní příčinu tohoto nedostatku?
Karvinský hokej byl vždy zaměřen spíše na útok. Počet obdržených gólů se nedá svádět jen na brankáře a obranu. Na ledě je pět lidí a pět lidí musí spolupracovat jak dopředu, tak dozadu. V tom vidím tu největší chybu. Hráči si často neplnili své úkoly a na základě toho jsme dostávali hromadu gólů.

Dostali jste se až do kvalifikace o druhou ligu a dokázali dokonce vyhrát zápas na ledě soupeře. V domácích zápasech této série se vám ale tolik nedařilo. Čím to?
Hlavní důvod vidím v tom, že mužstvo bylo svázáno určitou nervozitou z domácího prostředí. Naopak když jsme přijeli na první zápas do Uherského Hradiště, tak jsme tam dorazili s tím, že uděláme dobrý výsledek a pak si tu vítěznou vlnu přeneseme do domácího duelu. To druhé se nám bohužel nepodařilo.

Nelitujete porážky v posledním zápase s Uherským Hradištěm, ve kterém jste vedli už 2:0 a nakonec prohráli 2:4?
Je to určitě škoda. Ten zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře. Byli jsme zpočátku lepším týmem. Bohužel jsme se nevyvarovali vyloučení, což byla naše velká slabina, na kterou jsme trpěli celou sezonu. A pak také nedisciplinovanost v našem obranném pásmu, jak jsem již zmínil.

S čím půjdete do nové sezony? Pokusíte se znovu o postup?
Nechci mluvit za ostatní, ale za sebe můžu říct, že pokud budou v klubu dobře nastavené podmínky, tak se budu snažit, aby se náš tým do druhé ligy dostal. Myslím, že pro spoustu lidí, kteří toho v hokeji ještě tolik nedosáhli, je to dobrá možnost, jak jít výkonnostně nahoru. Bylo by to určitě dobré i pro město a pro mládež. Děti, které u nás hrají hokej, si zaslouží, aby se mohly chodit dívat na druhou ligu a ne na nějaký regionální přebor.