Nový trenér Aleš Flašar vyslovil s tréninkovými jednotkami i prací hráčů během letní přípravy spokojenost. „Samozřejmě, že nám ještě nějaký čas bude trvat, než všechno sladíme. Výsledky v přípravě nejsou oslnivé a také nás trápí koncovka, ale věřím, že v sezoně se budeme prezentovat kvalitním hokejem,“ míní Flašar.


Orlovští fandové nicméně budou na mužstvo a tím pádem i na trenéra vytvářet tlak. Je na to kouč Flašar připraven? „Poté, co jsem loni zažil v Prostějově, mě již sotva dokáže něco překvapit. Fanoušci bývají ještě docela objektivní, když vidí, že mužstvo dře a třeba loni v Prostějově jsme čtyři zápasy prohráli o gól a diváci nás podpořili. Vadily mi spíš zásahy prostějovského vedení do kádru, který jsem sestavil,“ vrátil se ke svému loňskému působení na Hané Aleš Flašar.


Něco podobného v Orlové nehrozí. „Osoba prezidenta klubu pana Vítečka je zárukou toho, že by v Orlové mělo vše klapat. Společně konzultujeme různé korektury v týmu, máme i podobný pohled na to, jak by mělo mužstvo fungovat,“ pochvaluje si Flašar atmosféru uvnitř klubu.


Možná by si uměl představit víc zkušenějších hokejistů v kádru. „Přišel Mirek Javín, což je přesně takový typ hokejisty, který si odvede své, dokáže pracovat pro mužstvo a usměrnit mladší spoluhráče. Takových borců bychom ale mohli mít víc,“ myslí si Flašar.


On osobně by byl velmi rád, kdyby se jeho celek v nové sezoně mohl opřít o čtyři vyrovnané silné útočné formace. „To by byl ideál. Momentálně máme ale takové útoky jen tři, spíš necelé tři,“ pousmál se.


Vedení klubu se v tuto chvíli možná ještě poohlíží po nových adeptech orlovského dresu. Preferují v Orlové spíše ofenzivní typy? A jaký hokej budou chtít „Olejáři“ v sezoně předvádět? Diváci jsou zvyklí na ofenzivní pojetí hokeje.


„Jasně, že i my bychom chtěli produkovat ofenzivní moderní hokej, ale vždy záleží na typech hráčů, které máte k dispozici, a hlavně pokud vám nefunguje obrana, což je základ, můžete střílet spousty gólů a stejně to na výhru nebude stačit. Z obrany vycházet musíte,“ naznačil Flašar, jakým směrem se bude nový tým ubírat.

A co říká na systém soutěže s patnácti účastníky? „Trénuji dvanáctým rokem a těch systémů jsem už zažil mraky. Stejně vždy záleží na tom, jak budete hrát v play off,“ upozorňuje Aleš Flašar.

Domácí zápasy budou hrát Orlovští v tradiční dny a časy, tedy ve středy od 18 a v soboty od 17 hodin.