Plus Oil Orlová – HC Uherské Hradiště 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Trenéra Aleše Flašara čekala premiéra na orlovské střídačce, ale zvládl ji. Orlovský klub se v týdnu před soutěží posílil ještě o další kvalitní jména, ne zcela neznámá. Urostlý borec Marek Ivan se zkušenostmi z extraligových klubů, Slovenska, Německa či Velké Británie a také starý známý Filip Štefanka, neméně zkušený borec s extraligovou minulostí a působením v Koreji či Itálii, se s Orlovou připravovali již na začátku letní přípravy, ale pak odešli do polského Janówa. Jeho finanční situace je však nejasná, takže oba se vrátili zpět a vyztuží orlovský kádr.


Domácí fanoušci si hned od úvodního buly užívali samotné hry. Orlovští borci předváděli kolotoče skvělých přihrávek, poctivě se vraceli do obrany a jezdili po ledě jako vítr. „Byl jsem mile překvapen úrovní hry i naším výkonem. Takhle jsme v přípravě nezahráli ani zápas. Kluci mě asi chtěli překvapit,“ smál se po utkání trenér Aleš Flašar.


Zkušenosti hráčů typu Javína, Štefanky či Ivana byly proti Hradišti hodně vidět. V dobrém světle se uvedla i další letní posila Tomis. „Hrají s velkým přehledem, neschází jim bojovnost ani nasazení,“ ocenil přístup starších zkušených hráčů kouč Flašar. V obraně se představil i jeho syn Patrik, jemuž Vítkovice nenabídly smlouvu pro A-tým. „Další bek se nám hodí. Patrik měl původně namířeno do prvoligového Hradce Králové, ale tam to s financemi také vypadá všelijak, takže jsme rádi, že nakonec bude hrát u nás. Aspoň jej budu mít na očích,“ vtipkoval Flašar starší.


Ten velice uvítal, jak se mu nečekaně rozrostly řady obránců o tři nová jména. „Je to příjemné. Teď ještě posílit útok a budu zcela spokojen,“ přiznal.
Po utkání, které jeho svěřenci zvládli s přehledem, hráče pochválil. „Hodnotí se mi to velmi dobře. Beci podporovali útok, útočníci se zase vraceli vypomáhat obraně. Tak by to mělo vypadat,“ pochvaloval si.


Domácí hráči skutečně předvedli na start sezony obdivuhodně kompaktní představení. Po úvodní brance soupeř sice vyrovnal, ale po pár vteřinách už to bylo 2:1 a pak až do konce vládli zápasu Orlovští.


Trenér nováčka z Hradiště Petr Sakrajda uznal, že domácí vyhráli zaslouženě. „Soupeř byl u všeho dříve. Byl aktivní, důrazný, rychlý a přesný. Vlastně nám nastavil zrcadlo druhé ligy. Škoda, že se nám nepovedl vstup do zápasu, byli jsme pořád vylučovaní a to nás stálo síly i inkasované branky. Orlová se tím odrazila k jasné výhře,“ konstatoval.


Branky a nahrávky: 3. Studený, 11. Valchař (Grygar), 13. Studený (Blatoň, Hegegy), 38. Ivan (Kraft), 38. Škatula (Hegegy, Tomis), 60. Škatula (Tomis) – 11. Červenka. Rozhodčí: Jeřábek, vyloučení: 9:10, využití: 1:0, diváci: 400.

Orlová: Šafránek – Javín, Ivan, Hegegy, Tomis, Flašar, Štefanka, Sznapka, Samiec – Studený, Blatoň, Škatula – Valchař, Holuša, Urbánek – Kraft, Grygar, Galgonek. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Orlová v sobotu ve Valašském Meziříčí.