Bobři Valašské Meziříčí – Plus Oil Orlová 4:6 (2:1, 0:3, 2:2)

Úvodní debakl 11:2 v Přerově chtěli domácí Valaši odčinit právě vítězstvím nad Orlovou, ale ta letos disponuje opravdu kvalitním kádrem, na který vyzrát bude chtít nejen um, ale i kus hokejového štěstí.

Hostům se povedl vstup do utkání, ve 3. minutě se poprvé trefil Ivan. Domácí sice otočili, ale to bylo naposledy, co se mohli radovat z dílčího úspěchu. K tomu jim navíc dopomohly problémy s domácí časomírou, která přestala fungovat, takže hlasatel oznámil, že bude čas sám ohlašovat. Při návratu domácího borce z trestné lavice dvě minuty před koncem třetiny se však o tom jaksi zapomněl zmínit a Valaši využili momentu překvapení k otočení na 2:1.

„Zhruba od desáté minuty jsem ale nabyl přesvědčení, že zde vyhrajeme. Kluci měli herně navrch, dokazovali to rozvážností a nasazením, více si dovolili,“ povšiml si trenér Plus Oilu Aleš Flašar.


Inkasované góly přičetl na vrub herním chybám. „Nejednalo se ani tak o individuální hrubky, jako o situace, plynoucí z polevení. Zápas jsme měli pod kontrolou, ale když jsme vedli, pokaždé jsme na moment vypnuli v koncentraci. Cením si ale toho, že mužstvo opakovaně po inkasování okamžitě zabralo a nenechalo soupeře přiblížit se k bodům,“ dodal.


Olejáři rozhodli o své výhře v prostřední třetině, kterou zvládli s přehledem. I v ní se trefil Ivan. „Jeho přítomnost na ledě byla cítit, jeden gól dal dokonce střelou ze vzduchu. Vyzdvihl bych ale dílo celého kolektivu, odvedl slušnou práci,“ poděkoval týmu Flašar.


Před příjezdem do ValMezu byli hosté zvědaví, jak si domácí v zahajovacím domácím duelu poradí s následky nepříjemné prohry na Hané. „Čekali jsme, že na nás vletí tak jako Přerov vletěl na ně. Určitě jsme nehodlali nic podcenit, ten jejich výsledek byl spíše dílem náhody. Přerov vedl po deseti minutách 5:0, to se pak tým těžko motivuje,“ nalezl Aleš Flašar pochopení pro své trenérské kolegy na lavičce Bobrů.


Jeho svěřenci se ale k zápasu postavili příkladně. Bojovali, rychle rozeznali taktiku domácích, kteří honili puky po rozích útočného pásma a nenechali soupeře vytvářet po nástřelech nebezpečné situace před brankovištěm. „S výkonem hráčů jsem spokojen. Nebýt těch branek v oslabení, dostali jsme zase jen jeden, maximálně dva góly. A střelecká potence: Ta mě vysloveně těší, snad nám to vydrží,“ komentoval tři bodíky z Valašska lodivod orlovské posádky.

Branky a nahrávky: 5. Bokroš (Matějný), 19. Matuštík (Martiník, Krumpoch), 45. Balga (Matějný, Růčka), 57. D. Varga (Bacul) – 3. Ivan (Škatula), 22. Škatula (Ivan, Flašar), 31. Valchař (Flašar, Ivan), 40. Ivan (Studený), 49. Grygar (Javín), 55. Ivan. Rozhodčí: Kusý, vyloučení: 7:7, využití: 3:1, diváci: 400.

Orlová: Šafránek - Javín, Hegegy,Štefanka, Sznapka, Tomis,Flašar, Samiec -Studený, Blatoň, Škatula - Valchář, Holuša, Ivan - Grygar, Kraft, Galgonek. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Orlová ve středu s Hodonínem.