Vybojovat cenné vítězství nad Hodonínem v poslední třetině, to se asi zvlášť cení, ne?
Já si výhry samozřejmě vážím. Soupeř je spolu už dva, tři roky, je to sehraný, velice zdatný protivník, se kterým se musí počítat v boji o postup. Právě proto jsem ale hráče upozorňoval na to, že si musí dát pozor, abychom nechodili do oslabení. Ve hře pět na pět byla naše šance. Přesto jsme měli odehrát lepší první půlku zápasu. Však nám také Hodonín do stavu 1:3 dal všechny branky v přesilových hrách.

Co byste na svých hráčích ocenil?
Že je nepříznivý stav nesložil. Podařilo se nám dát kontaktní gól na 2:3, bojovali jsme. V klasické hře jsme měli navrch. Hlavněfyzicky, hráči k tomu přistoupili zodpovědně. Padesát minut nám nešla střelba. Brankář Tuček je dlouho držel nad vodou. Vyšel až závěr.

Co jste hráčům po druhé třetině v kabině řekl?
To, co teď říkám vám. Že jsme byli lepším mužstvem a při hře pět na pět soupeře přehrajeme. Jen jsem dodal, že nesmíme Hodonín pouštět do brejků, protože ve snaze podpořit ofenzivu se může snadno stát, že zapomeneme na třetího útočníka, který může kdykoliv ujet a dát rozhodující gól.

Prověřil vás Hodonín zatím nejvíce z dosavadních soupeřů?
Určitě. Je to silný tým, který bude hrát o horní příčky v tabulce.

O ty byste rád bojoval i vy…
Já o tom nechci moc mluvit, nezlobte se. Loni jsem o tom mluvil v Prostějově a končil jsem po sedmi kolech.

Ale tenkrát to přeci nebyla vaše vina.
V Prostějově rozbouralo kádr vedení klubu, to je fakt. Měli jsme tenkrát také těžký los, dva zápasy jsme prohráli o gól a už se to vezlo. Na tom ale stejně nesejde. O umístění se vůbec bavit nechci. Budu s mužstvem sbírat body po bodíku, tak jak budou zápasy postupně přicházet a odcházet.

To jsou uvážlivá slova. Bude to vyhovovat i hráčům?
Já myslím, že ano. Aspoň si sami na sebe nebudeme vytvářet zbytečný tlak. Je tady hodně nadějných kluků v mladším věku, jejichž přístup je příkladný. Vůbec přístup celého mužstva k tréninkům, zápasům a věcem okolo hokeje na mě zatímdělá obrovský dojem. Pokud to všem hráčům vydrží, mají někteří z nich hodně otevřenou cestu do hokeje. Nechci jim tady teď nic slibovat, protože momentálně na Moravě moc prostoru k tomu zahrát si aspoň první ligu nemají, ale těm nejlepším budu hrozně přát, aby se jim povedlo dostat se do vyšší soutěže. Dle mého mínění na to mají.

Možná se severní Morava dočká prvoligové účasti přímo zde v Orlové, co vy na to?
Jé, tak to opravdu nevím, to je spíš otázka pro vedení klubu (úsměv). O tom raději nespekuluji. Mým cílem je hrát hlavně hokej, který se bude líbit.

Dnešní hokej se bezesporu líbit musel. Jste zastáncem takového otevřeného hokeje?
No, dnes byla hra opravdu hodně otevřená. Abych se přiznal, raději volím hru zezadu. Také jsem na mužstvo apeloval spíš v tom směru, že obrana není jen o brankáři a obráncích, ale musí vycházet ze hry celého týmu. Asi na to někteří kluci zapomněli a doháněli jsme skóre až ve finiši. Z toho jsem nadšený, protože v přípravě nám góly nepadaly. Přišla soutěž a rozjelo se to.

Přes pět inkasovaných gólů nyní a čtyři ve Valašském Meziříčí se zdá, že při hře kompletních pětek je pro soupeře problém dostat vás do úzkých. Myslíte, že se najde v soutěži takový tým, který by to dokázal?
Já budu jenom rád, když se takový tým vůbec nenajde. Je totiž pravdou, že góly jsme zatím inkasovali převážně v oslabení, i když i to oslabení se dá uhrát tak, aby mančaft neinkasoval. Ale pokud se najde kvalitní soupeř, který přesilovky umí, což je příklad Hodonína, ale i Přerova, tak by vás měl umět přehrát. Na to je třeba si dát pozor.

Právě jste to naznačil, v sobotu jedete do Přerova. Co na něj chystáte?
Kdybych to měl vyjádřit z pozice hráče, pojedeme do kotle a tohle jsem vždycky miloval. I když jsem byl coby host, bouřlivý stadion a hlučící diváci, to jsem měl rád. Věřím, že to tak budou cítit i hráči, že se z toho nepodělají a něco si odvezeme. My de facto nemáme co ztratit, můžeme jen překvapit.

Jinými slovy, na tahu je domácí tým a tím je Přerov.
Přesně tak. I s černými figurami se dá uhrát vítězství.