Dnešní výhra nad Hodonínem se nerodila lehce. Proč jste si situaci tak zkomplikovali?
Jednoduchá odpověď – nechali jsme soupeře čtyřicet minut sahat po bodech. Přitom úplně zbytečně. Ty góly jsme soupeři doslova darovali. Nechci snižovat kvality Hodonína, ale nepřehrál nás a protihráči to určitě moc dobře vědí.

Byť útočník, preferujete hru ze zabezpečené obrany?
Jistě, z obrany musíte vycházet. Mančaft, který chce hrát v tabulce TOP 3 přece nemůže doma dostat pět gólů. I venku musíme hrát na to, abychom inkasovali maximálně tři branky. Uznávám, každý zápas je jiný a soupeř také, ale takhle divočit, to fakt nejde. A všechno vyplývá z toho, že celý mančaft si chce dát góla, vrhne se dopředu a pak se dělají vzadu kiksy. Hodonín toho dnes plně využil. Tím ale neříkám – hrajme nudu. Říkám – hrajme zodpovědně. To je rozdíl.

V závěru bylo evidentní, že se Hodonín snaží všemožně o korekci skóre a ne vždy zrovna fér hrou. Co si o tom myslíte vy?
Jestli máte na mysli to simulování, tak to vážně nesnáším. Do hokeje to nepatří. To, co předváděl Hodonín a ještě venku, to si moc týmu nedovolí. Třeba ten můj „zákrok“. Borec se válí na modré čáře, když mají přesilovku a já se ho vážně nedotkl. Nerozumím. Jediné, co bych Hodonínu mohl vzkázat je, že kdybych toho frajera chtěl opravdu trefit, tak teď necestuje s mančaftem v autobuse domů.

Dá se při systému středa – víkend táhnout sezona hrou na tři pětky?
Tohle je spíš otázka na trenéra, ale za sebe řeknu, že já osobně na čtyři lajny, byť jsou občas potřeba, hrát prostě nemůžu, protože se nedostanu do utkání. Zůstanu studený a nebudu týmu nic platný. Samozřejmě jsou hráči, kterým to sedí, ale mě to nevyhovuje. Navíc potřebuju, aby mě soupeř vytočil třeba nějakou sekyrkou, abych se dostal správně do varu. Prosinec, leden, to budou chladné měsíce a kdybychom hráli na čtyři lajny, tak zmrznu.

Jak se stane, že borec vašeho kalibru s extraligovými i zahraničními zkušenostmi (Vítkovice, K. Vary, Slavia, Znojmo, Třinec - pozn. aut.), zakotví nakonec v Orlové? Neříkáte si snad, že už na vyšší soutěž nemáte?
Říkám si něco jiného. Na vyšší soutěž jednoznačně mám, ale nemíním hrát vysoké soutěže zadarmo. Jelikož mám za poslední čtyři roky u klubů obrovské peníze, které mi dluží a nahánět někoho po soudech nemá v České republice absolutně žádný efekt, člověk se spravedlnosti stejně nedomůže, tak nepohrdnu slušně placenou prací v Orlové. Tady se chovají fér, tady mám své jisté a tady vidím záruku toho, že dokážu uživit svou rodinu.

Ve vašich předchozích působištích tomu tak nebylo?
Bohužel. Ať už jde o ligu v Německu, nebo v Polsku, anebo dokonce českou extraligu či první ligu, všude je to stejné. Chápu, že je ekonomická krize, ale mají hrát snad hokejisté zadarmo? A děti bude živit kdo? Na tohle bych se s prominutím mohl vys… Stejně jako si svou práci odvede zedník nebo tesař, odvede si ji i hráč ledního hokeje. Ale zatímco řemeslníci dostanou zaplaceno, hokejisté ne. Jestli si tohle šéfové klubů neuvědomují, pak se nemáme o čem bavit. Chápu, že sponzoři asi nedávají tolik, kolik by měli, ale poslední roky mi opravdu stačily. Ne, děkuji, raději budu mít vrabce v hrsti, než holuba na střeše. Nebo spíš v mém případě jen na papíře (ušklíbne se).

Celý článek si přečtěte v zítřejším vydání Karvinského deníku