Zubr Přerov – Plus Oil Orlová 6:4 (1:1, 3:0, 2:3)

Orlová se přijela do Přerova poprat o slušný výsledek, ale od začátku zápasu jí kazil chuť do hry arbitr Alka. „Obvykle se k rozhodčím nevyjadřuji, ale tohle byla hrůza. Čároví byli skvělí, ale hlavní příšerný. Hrát skoro půlku zápasu v oslabení a k tomu ještě osm minut pěti proti třem, to dělá v hokeji strašně moc,“ nelíbilo se kouči Orlové Aleši Flašarovi vylučování jeho svěřenců. Podle zápisuo utkání však odehráli jeho hráči ve hře pěti proti třem jentři minuty.

„V přesilovkách jsme dostali tři góly, a mimo ně ještě jeden, který byl hodně zvláštní,“ vzpomněl si na kuriozitu z 36. minuty Flašar. Domácí Kočara odpálil puk jako v basebalu, ten zmizel všem z dohledu, včetně brankáře Gleicha, aby za pár chvil dopadl do sítě. „Kotouč šel nad reflektory, nikdo jej neviděl, tak by se snad mělo pískat přerušení hry,“ podivil se Flašar.

Tuto situaci však ještě překousl. Ty další, v nichž byli podle něj hráči vylučováni neprávem, ale ne. „Rozhodčí měl jiný metr. Studenému přerazili nos za bránou, ale hrálo se dál. Synovi Patrikovi způsobila přerovská hůl podlitinu pod okem, zase se nepískalo. Pískalo se, až když Patrik v následujícím souboji odstrčil protihráče a ten se natáhl na zem. Ano, faul to byl, ale na trestnou měl jít i hráč Přerova,“ čílil se Flašar starší.

Domácí Hanáci přesilovky umějí. Však také jednoho důležitého gólu dosáhli při hře 5 na 3. „Velmi si vážím toho, že jsme se v poslední části tak zvedli. Kluci seděli po druhé třetině schlíple na střídačce, ale já jim říkal: Pánové, proč věšíte hlavy? Vždyť jste lepší než soupeř. Ten výsledek dělají góly v oslabení. Při hře v plném počtu jsme ustáli i Přerov a toho si velmi cením,“ poděkoval hráčům i přes konečnou porážku orlovský kouč.

Však také bylo za co. Orlovští dřeli a sahali po bodech. „Zmobilizovali jsme síly. Domácí nám dali gól na 5:3, my okamžitě reagovali. A to jsme měli ještě smůlu, protože ten přerovský gól byl pro nás hodně nešťastný. Zákrok našeho hráče totiž změnil směr puku a ten šel jinam, než kam si pro něj jel náš brankář. Dostali jsme gól do odkryté brány,“ popisoval Flašar další nešťastný zásah, již třetí v tomto utkání!

Ani tak neměli domácí nic jisté. V posledních dvou minutách se klepali o výsledek a nakonec jej jistili až do prázdné brány při power play. A to ještě za stavu 5:4 neproměnili Olejáři dvě čisté gólové šance. „Byl to hodně smůlovatý zápas, ale z porážky neděláme vědu. Pozitivní dojem z poslední třetiny, kdy jsme soupeře přebruslili, ačkoliv jsme měli v nohách tolik oslabení, nám dává naději, že další zápasy zase zvládneme,“ je optimistou kouč Orlové.

Branky a nahrávky: 19. Kolář (Faltýnek), 34. Kolář (Sprušil, Faltýnek), 36. Kočara, 39. Kotásek (Ferenc), 46. Sprušil (Faltýnek), 60. Hanák (Osina) – 17. Ivan (Mičulka), 41. Javín (Grygar), 45. Valchař (Holuša, Javín), 54. Valchař (Javín). Rozhodčí: Alka, vyloučení: 9:15, využití: 3:0, oslabení: 0:1, diváci: 1138.

Orlová: Gleich (46. Šafránek) – Flašar, Javín, Štefanka, Tomis, Samiec, Hegegy, Urbánek – Studený, Blatoň, Škatula – Valchař, Holuša, Ivan – Grygar, Kraft, Galgonek – Mičulka. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Orlová až v sobotu s Novým Jičínem.