Druholigoví hokejisté Havířova si ve středu přivezli z ledu Uničova dva body, ale bylo to už potřetí z posledních tří zápasů, kdy ztratili nadějné dvoubrankové vedení.

HC Uničov – AZ Havířov 3:4 po prodl. (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1)

Havířov jel do Uničova optimisticky naladěn, i když mu chyběli čtyři hráči sestavy. „Jeli jsme si pro tři body, máme dva. Škoda, že jsme soupeři v průběhu zápasu neodskočili na větší než dvoubrankový rozdíl. Pak už by se nezvedl,“ myslí si jedna z opor týmu Martin Potočný.

Na tento fakt doplatil Havířov již v předchozích duelech. „Máme spíše útočněji laděné mužstvo, takže se nám pak stává, že se zapomeneme, útočíme a obraně nedáváme tolik, kolik by si zasloužila. Takové stavy však musíme zvládat lépe. Je třeba si to uhrát zkušeností, jinak budeme body ztrácet pořád,“ podotkl hrající manažer Havířova.

Havířov prostě neumí hrát klasického „zanďoura“. Zkoušel to proti našlapanému Prostějovu, ale nebylo to ono. „Neříkám, abychom betonovali, to nám ani není vlastní, máme v kádru rychlostní typy, kteří převyšují soupeře bruslařsky a dynamikou. Musíme jen hrát za příznivého stavu více zodpovědněji směrem dozadu. Přestat se tlačit za každou cenu do útoku,“ nabádá spoluhráče k větší koncentraci Potočný.

Ačkoliv tedy Havířov v Uničově dominoval v útočném pásmu, po dvou hrubkách (jedné v útočné, jedné v obranné třetině) se musel spokojit se stavem 3:3, než v prodloužení rozhodl zkušený Najdek. jeho střela víc než cokoliv jiného připomínala padající list. „Je to paradox. Spálili jsme asi deset jasných tutovek a nakonec rozhodne taková střela,“ řekl Potočný.

Teď už se Azet soustředí na sobotní duel s Technikou, v jejímž dresu řádí zkušené duo Barus – Mráz. V posledním kole prvně jmenovaný pětkrát nahrával na gól druhému. „Na ně si musíme dát velký pozor. Potřebujeme už naplno bodovat a je jedno, jestli se naše hra bude líbit nebo ne. V posledních třech kolech jsme měli na to získat devět bodů a máme jen tři,“ upozornil znovu Potočný.

A jaký dojem na něj zatím dělají výkony nového havířovského mužstva? „Je začátek soutěže, ale nehrajeme špatně. V několika případech jsme spíš doplatili na užší kádr, který ale souvisí s financemi. Vyskakovat si nemůžeme. Obránců je dost, ale útočníků málo. Hrají aspoň junioři, což je naším dlouhodobým cílem. Potřebují nabrat zkušenosti, takže je přínosné, že pravidelně hrají. Jen to chce nedivočit v útočném pásmu, nezapomínat na obranu,“ zopakoval Martin Potočný.

Havířované se proti Technice budou muset obejít bez zraněného Lhotského a Danečka, který je po operaci. Distanc má stále Sztefek. Zápas se hraje v sobotu 25. září od 17 hodin.

Branky a nahrávky: 13. Komínek (Pavlas), 52. Dvorčák (Kunce), 55. Handl (Pavlas) – 14. Miczek (Říčka), 18. Stránský (Prokop), 35. Krisl (Potočný, Stránský), 63. Najdek (Krisl).