Plus Oil Orlová – Gedos Nový Jičín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

V krajském derby si orlovští Olejáři poradili se svými regionálními rivaly z Nového Jičína. V Plus Oil Aréně se hrál sotva průměrný druholigový hokej, žádná jízda jako nedávno s Hodonínem to rozhodně nebyla.

„Byl to takový opatrný hokej bez šancí. A to z obou stran. Kdybychom neudělali dvě fatální chyby, které rozhodly o výsledku, tak to zřejmě skončilo bez branek,“ věcně podotkl po zápase trenér novojičínských hráčů Petr Kneblík.

Svůj sobotní střelecký rozvrh si Orlová rovnoměrně rozložila po jedné brance do každé třetiny. Nejprve skórovala po nevyužité šanci hostů, v prostřední šanci po nejhezčí kombinaci zápasu a nakonec po bleskurychlé akci, při které se hostující obrana nestačila zformovat.


„Soupeřova uspávací taktika nám vůbec nesedla. Jenže i takové zápasy se hrají a v sezoně jich zažijeme ještě spoustu. Důležité je, že jsme se po porážce v Přerově zvedli a máme další pokus na to uskutečnit nějakou bodovou sérii,“ těšilo trenéra Orlové Aleše Flašara tříbodové vítězství.

Jedním dechem je třeba dodat, že oba gólmani, tedy jak domácí Šafránek, tak i hostující Šebek, chytali velmi spolehlivě. „Dnes to bylo opravdu hodně ze zodpovědných obran. Soupeř přijel čekat na naše chyby a kdyby šel do vedení, mohli jsme to mít těžké,“ přemítal Flašar nad možným vývojem zápasu.

Hosté také byli úvodní brance blízko, přestože herně měli navrch domácí. Jde ale vidět, že s koncovkou jsou v Novém Jičíně na štíru. „To nevyužité přečíslení před prvním gólem je už taková naše klasika. V létě nám odešlo s důležitými hráči padesát gólů a mladí zatím nedokáží převzít zodpovědnost. Střelecky se trápíme,“ narážel trenér Kneblík na odchody lídrů typu Bacula, Petra Hrušky, Šima či Sluštíka.

Trenér hostů tak musí pracovat s tím, co má momentálně k dispozici. „Střelba se musí rozložit na více hráčů. Doma to ještě jde, odehráli jsme tam slušná utkání, ale venku se nemůžeme chytit. Nedávno v Hodoníně jsme hráli padesát minut 2:2 a pak dostaneme během chvilky čtyři góly. Dneska jsme také hráli celou dobu slušnou partii a stejně to nestačilo,“ pokrčil rameny Petr Kneblík.

To domácí výběr potvrdil příslušnost ke špičce druholigového pelotonu. „A rádi bychom se tam udrželi. V týdnu jsme přivedli dvě nové posily, Zetíka a Vnenka, o kterých nepochybuji, že budou přínosem pro náš tým,“ uzavřel Flašar.

Branky a nahrávky: 5. Studený (Hegegy), 37. Samiec (Grygar, Javín), 48. Škatula (Studený, Blatoň). Rozhodčí: Kusý, vyloučení: 7:6, bez využití, diváci: 401.

Orlová: Šafránek – Flašar, Javín, Štefanka, Sznapka, Tomis, Samiec, Hegegy, Urbánek – Vnenk, Blatoň, Škatula – Studený, Valchař, Holuša – Grygar, Kraft, Ivan – Galgonek, Zetík. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Orlová ve středu ve Vsetíně (zápas byl přeložen z úterý).