Plus Oil Orlová – Slezan Opava 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Opatrný hokej trval jen pět minut. Poté se do toho obě mužstva pořádně opřela, hlavně tedy domácí, jenže ti od úvodu naráželi na dobře zformovanou pevnost před gólmanem Ilášem a když i tu zdolali, pak byla v brance Slezanu poslední instance – opravdu grandiózní gólman.

„Základní hokejové pravidlo je, že když nedáte góly, tak nemůžete vyhrát. Nám se to dnes nedařilo. S herním výkonem mohu být spokojen, s proměňováním šancí nikoliv. A když už jsme Iláše překonali, pak za ním zvonila břevna. Byl to spíš smolný než nepovedený zápas,“ rekapituloval vše podstatné trenér Orlové Aleš Flašar.

Hlavně v prostřední třetině Orlová svého soka zmáčkla, ale gól nedala a bezbrankový stav vydržel až do začátku třetí části. „Opava opravdu výborně bránila. Spoléhala na kontry, které má secvičené, ti mladí kluci v útoku už hrají delší dobu spolu, na tom je jejich hra postavená. U nás jim to vyšlo a pokud v tom budou Opavané pokračovat, pak je třeba s nimi počítat v boji o čelo tabulky. Poslední výkony soupeře nebyly určitě dílem štěstěny,“ uznal sílu hostů kouč Orlové.

Na začátku třetího dějství dali opavští hráči dva slepené góly, což vlastně rozhodlo. Orlová pak bušila do opavských řad, ale nevytěžila víc než snížení a v závěru inkasovala při hře vabank. „Z jedné porážky není třeba dělat vědu. Dnes nám to nevyšlo, může to vyjít příště,“ bral porážku s nadhledem Aleš Flašar. I porážky totiž k hokeji patří.

Sám Flašar navíc není zastáncem unáhlených změn v sestavě, pokud hráčům nevyjde jeden zápas. „Kluky je třeba spíš podržet, nechat je tam tři, čtyři zápasy a teprve když to neklape delší dobu, zkusit něco jiného. Spoléhám spíš na ustálenost jednotlivých pětek, protože souhra dělá opravdu hodně,“ upozornil před utkáním v Břeclavi.

Tam čeká Orlovou nejspíš stejný kontaktní hokej jako nedávno ve Vsetíně. „Malé kluziště, stejně široké jako dlouhé, musíme se připravit na jednoduchý hokej. Břeclav zaznamenala v poslední době slušné výsledky, nebude to snadné. Nicméně tam jedeme bodovat,“ vyhlásil plány Flašar.

Branky a nahrávky: 55. Ivan (Javín) – 42. Tichý (Měch), 43. Kocián (Polok, Pavelek), 60. Pavelek (Kocián, Tůma). Rozhodčí: Šutara, vyloučení: 7:9, využití: 1:1, diváci: 450.

Orlová: Šafránek – Hegegy, Vnenk, Javín, Sznapka, Flašar, Štefanka, Tomis, Urbánek – Studený, Blatoň, Škatula – Valchař, Holuša, Grygar – Kraft, Ivan, Mičulka – Samiec, Novák, Malík. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Břeclavi.