Před půlrokem jste svému mužstvu vytýkal nedostatky ve hře v obranném pásmu, častá vylučování a také neschopnost sejít se na tréninku v optimálním počtu. Změnila se od té doby situace?
Jsme na začátku nové sezony a mužstvo se teprve sehrává. Hledá se optimální složení jednotlivých formací, tudíž je příliš brzy na to cokoli hodnotit. Snad jen účast na trénincích se oproti loňsku změnila hodně k lepšímu.

Trénovat jste museli až v Polsku. Jak jste vnímali situaci, kdy zimní stadion v Karviné stále neměl led a vy museli za tréninky dojíždět jinam?
Dojíždění na tréninky je vždy problém, ještě když na ně chodíte po práci. Nebylo to nic příjemného. Zároveň chci ale poděkovat všem klukům z týmu za to, že pravidelně na tréninky dojížděli a poctivě na sobě pracovali.

Máte za sebou tři venkovní zápasy a čeká vás čtvrtý v Rožnově pod Radhoštěm. Takové rozvržení zápasů, kdy je mužstvo neustále v roli hostů, musí být pro tým nevýhodné, ne?
S tím, že nám sezona začne sérií venkovních utkání, jsme počítali. Ale samozřejmě se už těšíme na domácí led a na naše fanoušky, kterým se budeme chtít předvést v tom nejlepším světle.

Zvítězili jste ve dvou ze tří dosavadních zápasů. Je mužstvo se startem do sezony spokojeno?
Ano, dva ze tří zápasů jsme vyhráli, ale my jsme chtěli vyhrát všechny tři. I přes kvalitní výkon se nám nepodařilo v Krnově proměnit i ty nejvyloženější šance a bohužel jsme pohráli. Chceme jít v nové sezoně zápas od zápasu a poprat se o co nejlepší výsledky, tak snad se nám bude dařit.

V letošní sezoně už jste získal 4 kanadské body za dvě branky a dvě asistence. Máte ze svých výkonů dobrý pocit?
Můj výkon musí ohodnotit jiní. Pokud mé góly a přihrávky pomůžou k úspěchu mužstva, budu jedině rád. Důležité jsou body týmu a ne jednotlivce.

Karviná – Krajská liga mužů v ledním hokeji se pomalu rozjíždí. Hokejisté SK Karviná museli kvůli opožděné rekonstrukci ledové plochy zahájit sezonu venkovními duely a dva ze tří vyhráli.
V Novém Jičíně s tamním béčkem 7:2, v Krnově pak prohráli 2:4, ale ve Studénce opět vyhráli 6:4. Svěřenci trenéra Pavla Zemánka rozjeli sezonu v Novém Jičíně s domácím B-týmem a prezentovali se zdařilým výkonem, ačkoliv vůbec nevěděli, co od nového soupeře mají čekat.
Po euforii z vysokého vítězství pro ně přišla studená sprcha v Krnově, který v jednom z posledních přípravných zápasů porazili 4:2. Tentokrát byl výsledek opačný a z vítězství se radovali domácí.
Ke třetímu venkovnímu utkání zajížděli hokejisté Karviné do Studénky a diváci si užívali útočného hokeje, okořeněného deseti brankami. Karvinští se vypjali ke kvalitnímu výkonu a proměňovali brankové šance. Studénka se také činila, ale nakonec se smáli karvinští hosté, což jim před dalším zápasem venku – v Rožnově – jistě zvedne sebevědomí.

Ondřej Monski