HC Uničov – Plus Oil Orlová 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)

„Nebylo to ono. Kluci se nepřinutili k maximálnímu výkonu, podvědomě tam bylo podcenění soupeře a to jsem jim také vytknul. V téhle soutěži se však musí hrát naplno v každém utkání. Druholigové celky už jsou dnes všechny disciplinované a bojovné. Pokud se jim v těchto ohledech nevyrovnáme, nebudeme to mít na jejich ledě snadné,“ správně upozorňuje trenér Olejářů Aleš Flašar.


Orlové možná uškodilo, že dala úvodní gól tak brzy. Poté totiž polevila a nechala Uničov, aby se dostal zpět do hry. „Nepomáhala nám ani vyloučení, vypadli jsme z tempa,“ přiznal Flašar.

Ani druhá třetina nenabídla výsledkové zlepšení, i když bylo jasně znát, že když hráči zabrali, tak domácí přehráli ve všech směrech.

„Kdybychom proměnili aspoň polovinu šancí, které jsme si vypracovali, mohl být závěr utkání poklidný a ne tak vypjatý,“ vykládal kouč Orlové.

Nakonec jeho svěřenci domácí celek udolali a za pár dní už se nikdo nebude ptát, po jakém výkonu. „Důležité jsou body. I takové zápasy je třeba v sezoně odehrát. Teď se musíme připravit na dva silnější soupeře než byl Uničov,“ plánuje Flašar.

Novou posilu Davida Mikšana, odchovance Havířova, který byl u vítězného gólu Orlové, si zatím jen pochvaluje. „Mikeš k nám přišel z prvoligové Olomouce, kde hrál až čtvrtou lajnu, takže nebyl spokojen se svým herním vytížením. Osobně se známe, takže jsme se rychle dohodli,“ objasnil Flašar příchod zkušeného útočníka do Orlové.

Mikšana postavil k Ivanovi a jejich spolupráce nese své ovoce. „Jeho výhodou je, že je klasické levaso (levé křídlo – pozn. aut.), takže rychle našli společnou řeč,“ pochvaloval si Flašar. Vinou absence Mičulky, který chyběl již ve druhém zápase, se do formace k Ivanovi nová orlovská posila velmi hodila.

Branky a nahrávky: 9. Trojan, 20. Jurča (Dvorčák, Pour), 36. Hodulák (Diviš), 53. Rak (Staněk) – 5. Štefanka (Studený, Škatula), 20. Škatula (Flašar, Ivan), 25. Štefanka (Kraft), 53. Holuša (Grygar), 53. Ivan (Mikšan). Rozhodčí: Alka, vyloučení: 5:9, využití: 2:0, diváci: 500.

Orlová: Gleich – Hegegy, Vnenk, Javín, Sznapka, Flašar, Štefanka, Golab, Urbánek – Škatula, Blatoň, Studený – Valchař, Holuša, Grygar – Kraft, Ivan, Mikšan – Samiec, Galgonek, Novák. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Orlová ve středu s Technikou Brno.