SHK Hodonín – AZ Havířov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Havířovští nezačali na hodonínském ledě nejlépe. První šanci sice gólman Daneček zlikvidoval, ale už ve 4. minutě ho překonal dorážkou zblízka Flamík – 1:0.


Domácí hráli nadále s chutí a Daneček si připsal během pár minut další řadu těžkých zákroků. Když přečkali Havířovští tlak Hodonína, udeřili sami. V 18. minutě se prosadil po nahrávce Sztefka Stránský. Do kabin šli ale přece jenom veseleji domácí, když Kuba využil přesilovku – 2:1.


Na začátku druhé třetiny podpořila aktivitu hostů přesilovka, ale tu domácí přestáli a opět se chopili iniciativy. Po řadě vyloučení využili dvojnásobnou přesilovku a po brance Beňa vedli už 3:1. Najdek poté snížil, ale hosté byli nakonec rádi, že po dlaších šancích Hodonína neprohrávali o víc než jeden gól.


Když na začátku závěrečné části zvýšil Salajka na 4:2, vrhli Havířovští všechny síly do ofenzívy. Při přesilovce však chybovali a Peše zastavili v úniku nedovoleným způsobem, takže ten jel následně trestné střílení. To neproměnil a vzápětí spálil další tutovku domácích Špok.


S přibývajícím časem rostl tlak hostů, ale gól dlouho nepřicházel. Tentokrát havířovskému týmu nešly výjimečně ani přesilové hry, takže snížil až v 59. minutě Najdek při power play. Víc už Havířované nestihli.


„Musím konstatovat, že Hodonín byl polovinu utkání lepším týmem. Bohužel jsme nezvládli vstup do zápasu, kdy měli domácí obrovský tlak a v něm dokázali skórovat. Postupně jsme sice hru vyrovnali, ale naší neukázněností jsme dali soupeři příležitost dvakrát hrát přesilovku pět na tři, což nás zlomilo. Po obdržených gólech nás vyčerpalo likvidování náskoku,“ řekl po utkání kouč Havířova Jan Daneček.


Zítra čeká havířovské hráče další šlágr druhé ligy. V domácím prostředí přivítají od 17 hodin silný Přerov.


„Myslím si, že se diváci mají na co těšit. Jedná se o atraktivního spupeře a my uděláme vše pro to, aby body zůstaly doma,“ řekl hrající manažer klubu Martin Potočný.


Branky a nahrávky: 4. Flamík (Rehuš, Salajka), 20. Kuba (Hoza, Tomášek), 33. Bena (Vaškovič), 42. Salajka (Bena) – 18. Stránský (Sztefek), 36. Najdek (Maruna), 60. Klimša (Říčka, Najdek). Rozhodčí: Pokorný, vyloučení: 7:8, využití: 2:0, diváci: 1293.

Havířov: Daneček – Prokop, Zientek, Krisl, Jurčík, Balčík, Vydra, Jindřich, Maruna, Klimša, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Číp, Říčka, Pavlas. Trenér: Jan Daneček.