Plus Oil Orlová – AZ Havířov 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Šlágr kola sledovaly dvě tisícovky diváků. Takhle naplněný byl orlovský stadion naposledy ještě v době, kdy se po ledové ploše proháněl současný prezident orlovského klubu Vítězslav Víteček.

Okresní derby doprovázela přísná bezpečnostní opatření. Policejní složky a hlavně ty pořadatelské byly v pohotovosti. Během zápasu se však nic zásadního nestalo. „Myslím, že jsme se všemi udělali maximum pro to, aby si diváci užili pěkného hokeje a ne nějakých výstřelků. Havířovští fanoušci určitě také nechtěli přidělávat svému klubu starosti a chtěli se dívat na hokej,“ zhodnotil Víteček výbornou diváckou kulisu.

Havířov v utkání podržel naprosto výtečný gólman Vrba. „Zahájili jsme tlakem, chtěli jsme vytěžit brzký gól, ale nevyšly nám ani přesilovky. Soupeřův brankář chytal opravdu famózně,“ smutnil trenér domácích Aleš Flašar.

Havířov postavil svou hru na taktice smrtících brejků. „Taktiku jsme dnes šili na míru tomuto utkání. Očekávali jsme drtivý domácí tlak a kontry nám naštěstí vycházely. Důležité bylo, že jsme přečkali orlovský nápor a hlavně přesilovky v první třetině. Poté už jsme výsledek dá se říct kontrolovali,“ ukázal se jako skvělý stratég havířovský kouč Jan Daneček.

Hosté ve druhé třetině přidali další dvě branky. Krásný gól Krafta, který parádičkou překonal Vrbu, výsledek zmírnil, ale poslední slovo měl hostující Lhotský.

Trenér Flašar bral porážku sportovně. „Neprohráli jsme po špatném výkonu. Prohráli jsme po dobrém výkonu a to se může. Vždyť je to jen sport. Havířov využil své šance, my ne a proto zaslouženě vyhrál," ukázal se Flašar v pozitivním světle. Spíše jej mrzel nedovolený zákrok na Škatulu, jenž byl podle jeho mínění za hranicí férovosti.„Vyřizování účtů je jedna věc, ale unfair zákroky druhá. Pořád je lepší se pobít na ledě a ne v hledišti, k hokeji to patří, zvlášť k takovému zápasu jako je místní derby. Ale tyhle zákroky by se do hry tahat neměli. Rozhodčí je měl dneska lépe posuzovat, moc to nezvládl," všiml si Flašar.

Branky a nahrávky: 45. Kraft (Flašar, Ivan) – 13. Vydra, 23. Balčík (Lhotský, Pavlas), 24. Sztefek (Machálek), 48. Stránský (Potočný), 58. Lhotský (Krisl, Stránský). Rozhodčí: Škrobák, diváci: 2 000 (vyprodáno).

Orlová: Šafránek – Javín, Sznapka, Flašar, Štefanka, Vnenk, Golab, Urbánek – Samiec, Moravec, Kraft – Škatula, Blatoň, Studený – Valchař, Holuša, Grygar – Mikšan, Ivan, Galgonek – Novák. Trenér: Aleš Flašar.

Havířov: Vrba – Prokop, L. Zientek, Krisl, Machálek, Vydra, Jurčík, Balčík – Maruna, Klimša, Najdek – Stránský, Sztefek, Potočný – Lhotský, Říčka, R. Pavlas – Toman. Trenér: Jan Daneček.