Hokejisté pokračují na vítězné vlně

Havířov – Druholigoví hokejisté Havířova se nezastavují ve vítězné sérii ani na začátku druhé čtvrtiny soutěže. O víkendu si poradili v krajském derby na ledě letos velice silné Opavy.

9.11.2010

Havířovští hokejisté se nadále vezou na vítězné vlně.Foto: František Géla

Slezan Opava – AZ Havířov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

„Naše vítězná jízda pokračuje, za což jsme rádi. Sérii výher jsme natáhli už na pět utkání, takže zůstáváme v kontaktu s prvním Šumperkem a to je dobře. Je to odměna pro naše věrné fanoušky, kteří nás neustále ženou vpřed. Nicméně pořád zůstáváme oběma nohama pevně na zemi, současné umístění nemůžeme přeceňovat. Přijdou horší časy,“ upozorňuje zkušený kouč Azetu Jan Daneček.

Havířované naposledy zvládli i zajímavé krajské derby. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 1:1. Rozuzlení dramatické zápletky přišlo šest minut před koncem, kdy tři body trefil hostům střelou pod víko Michal Sztefek, hrající v posledních zápasech ve velké pohodě.

Opavě nešla v první třetině upřít aktivita. Brankáře Vrbu postupně prozkoušeli Měch, Chalupa a Kukol. Ve 4. minutě dali osobě vědět hosté a hned z toho byla vedoucí branka. Vyražený kotouč doklepl do branky Stránský – 0:1. Havířov mohl přidat ještě jeden gól. V 11. minutě ale famózním zákrokem chytil čistý gól brankář Iláš. Opavě to jinak moc nešlo, nebyla si schopna přesně přihrát a Vrba příliš práce neměl.

Druhá třetina začala šancí Pechance, ten se dostal ale až příliš blízko k Ilášovi, který v klidu zachránil. Ve 27. minutě bylo vyrovnáno. Pohlednou akci Poloka s Pavelkem zakončil druhý jmenovaný střelou pod víko. Ještě předtím měl na hokejce gól Chalupa, na Vrbu si ovšem nepřišel. Slezan vyrovnávací branka nakopla. Jeho nebezpečné výpady několikrát vyděsily havířovského gólmana.

Třetí část se proměnila v šachovou partii, kterou ale domácí nezvládli. Častými vyloučeními dostávali do hry hostující tým. Oslabení však Slezan zvládal, dokonce i jedno čtyřminutové, když za katrem seděl kapitán Pavelek. Pak přišla 54. minuta, středem domácí obrany se prosmýkl Sztefek a ránou do horní části branky vstřelil vítězný gól.

„První třetina se hrála v naši režii, ve druhé srovnali domácí skóre i krok,“ komentoval průběh utkání trenér Havířova Jan Daneček. „V závěrečné třetině jsme hráli spoustu přesilovek, bohužel žádnou jsme nevyužili, nakonec jsme se vítězné branky ale dočkali,“ oddechl si. „Diváci viděli zajímavý hokej. Rozhodla třetí třetina, ve které jsme měli řadu vyloučených, to se pak těžko hraje. I přes porážku se za předvedený výkon nemusíme stydět,“ řekl po zápase trenér Opavy Karel Suchánek.

Branky a nahrávky: 27. Pavelek (Polok) – 4. Stránský (Sztefek), 54. Sztefek (Stránský, Potočný).

Havířov: Vrba – Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Jindřich – Maruna, Klimša, Najdek – Stránský, Sztefek, Potočný – Pechanec, Říčka, Pavlas – Toman, Mach. Trenér: Jan Daneček.

Další zápas hraje Havířov ve středu s Břeclaví.

Autor: Libor Pristáš

9.11.2010
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije.

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.