Plus Oil Orlová – Zubr Přerov 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Orlovští hokejisté letos jednoznačně potvrzují, že mají na to soutěž vyhrát. Jejich pět porážek více než vyvažuje třináct vítězství. To poslední nad Přerovem bylo cenné zvláště proto, že tým měl v nohách středeční bitvu v Hodoníně a sehrál tak dva zápasy ve třech dnech.


„Netroufnu si tvrdit, jestli byl Přerov zatím nejsilnějším soupeřem z týmů v odvetné části. Hodonín do nás šel agresivněji. Těžké to pro nás bylo spíš z toho důvodu, že kluci už cítili únavu. Náš zdravotní stav se totiž lepší, ale pořád to není ono. Jsou tam nějaká nachlazení, střevní potíže,“ vypočítával zdravotní neduhy svých hráčů trenér Orlové Aleš Flašar. Přesto znovu dokázal ušít svému celku na míru vítěznou taktiku.


„Okolnosti nás vedly k tomu, abychom doma proti Přerovu nedivočili. Bylo to tedy zase ze zodpovědné obrany, tak jako jsme to předvedli v posledních třech případech. On i Přerov k nám přijel s vyčkávací taktikou, takže jsme mu nemohli dát prostor k brejkům,“ upozornil Flašar.


Domácím hodně pomohl úvodní gól navrátilce do sestavy Petra Škatuly. Uklidnění obstaral Vnenk a do druhé části mohli jít domácí dokonce s tříbrankovým vedením, ale Valchař v úniku přestřelil.


Na začátku druhé třetiny spálil gólovku i Škatula a hosté trestali. „Po chybě přišlo snížení. Škoda, že jsme nedali gól na 3:0, zápas mohl být klidnější. Takhle jsme si jej zbytečně zdramatizovali,“ podotkl Flašar.


Zkušený Moravec pak přidal branku na 3:1 a domácí mohli zase odskočit na tříbrankový rozdíl. Škatula ale neproměnil trestné střílení. Takže Hanáci znovu snížili aktivní Hanákem na 3:2. Orlovští si ale zasloužené vítězství nenechali vzít. Pečetil jej začátkem třetího dějství kanonýr Luka. „To byl zlomový gól, který už nám dodal potřebný klid. Teď budou mít kluci tři dny volna. Zaslouží si to a pak se budeme v klidu připravovat na sobotu,“ prohlásil po zápase spokojeně kouč Olejářů.


Pozitivem zápasu byl gólový návrat Petra Škatuly, který po faulu havířovského Říčky v derby odstoupil otřesen ze hry a nehrál pár zápasů. A vedle něj i forma Vladimíra Luky, který si připsal už osm kanadských bodů během čtyř utkání! „Laco potvrdil, že je koncový hráč. Dá gól i z ničeho. Jsme rádi, že jej máme v týmu,“ uzavřel hodnocení hokejové předehrávky Aleš Flašar.


Branky a nahrávky: 2. Škatula (Blatoň), 18. Vnenk (Moravec, Grygar), 32. Moravec (Javín), 43. Luka - 25. Hanák (Kotásek), 40. Hanák (Kotásek, Kočara). Rozhodčí: Smeták, vyloučení: 3:5, diváci: 595.

Orlová: Gleich – Javín, Vnenk, Flašar, Štefanka, Urbánek, Sznapka, Samiec – Grygar, Valchař, Moravec – Mikšan, Škatula, Luka – Studený, Blatoň, Kraft – Galgonek. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Novém Jičíně.