AZ Havířov – HC Uničov 9:4 (3:0, 2:1, 4:3)

Domácí nastupovali podle papírových předpokladů v roli obrovského favorita. Tuto roli chtěli očividně rychle potvrdit a do svého soupeře se pustili se vší vervou.

Úvodní tlak vyvrcholil první brankou Ríčky v 5. minutě. Domácí hráli v podstatě jen na jednu branku. Na ni se valil jeden útok za druhým, Havířované však dlouho své šance pálili. Když v závěru první části konečně zvýšili Sztefek a Najdek na 3:0, mohli hrát domácí už v klidu.

„Vstup do zápasu nám tentokrát vyšel. Dali jsme tři góly, a to se projevilo i v dalších minutách,“ řekl trenér Havířova Jan Daneček.

Ve druhé třetině se hrálo nadále jen podle havířovských not. Domácí útočili a hosté se dostávali ke slovu jen sporadicky. Uničov nevyužil ani zkrácenou přesilovku pět na tři a opět inkasoval z hole Najdka – 4:0. Teprve za tohoto stavu se hosté dočkali gólu, kdy ojedinělou akci zakončil Jurča. Tento gól domácí vůbec nevyvedl z míry. Nadále vyvíjeli drtivý tlak a Maruna ještě ve druhé části vrátil domácím barvám čtyřgólový náskok.

V poslední třetině už za rozhodnutého stavu domácí polevili v koncentraci. Nadále jasně dominovali, ale už si nepočínali tak precizně v defenzivě, takže při čtyřech vstřelených brankách také tři inkasovali. To nemohlo nic ubrat ani na skvělé atmosféře, kterou si tentokrát užilo více než dva tisíce diváků, kteří vytvořili opět skvělou kulisu, kterou si hráči nemohou vynachválit.

„Hrát hokej před tolika lidmi a pro ně je momentálně to, co si teď všichni užíváme,“ souhlasil trenér Daneček.

Branky a nahrávky: 5. Říčka (Pavlas, Balčík), 16. Sztefek (Krisl, Stránský), 20. Najdek (Klimša, Maruna), 29. Najdek (T. Prokeš), 38. Maruna (Klimša, L. Zientek), 42. Říčka (Sztefek, Machálek), 49. Říčka (Vydra, Pavlas), 51. Říčka (Vydra), 58. Prokop – 31. Jurča (Frieb, Trojan), 53. Diviš (Handl), 53. Zúbek (Rak, Skokan), 57. Frieb (Handl, Drábek). Rozhodčí: Škrobák, vyloučení: 3:4, využití: 2:0, diváci: 2044.

Havířov: Vrba – Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík – Maruna, Klimša, Najdek – Stránský, Sztefek, Potočný – Říčka, Pavlas, Vydra. Trenér: Jan Daneček.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Brně s Technikou.