Gedos Nový Jičín – Plus Oil Orlová 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Olejáři se v týdnu posílili o obránce Davida Galvase, zkušeného pětatřicátníka z Opavy, který si vedle domácí soutěže zahrál i v dresu slovenského Trenčína, polských Tychů či prvoligového Havířova. Do Orlové přichází podobně jako Luka z polského Sosnowce, kde byl pilířem zadních řad. „Davida jsem zažil ještě jako hráč, takže vím, že pro nás bude velkým přínosem,“ pochvaloval si čerstvý úlovek orlovského managementu trenér Orlové Aleš Flašar.

Galvas se poprvé za svůj nový tým představil právě v sobotu v Novém Jičíně, kde hostům utekla první třetina. „Dá se říci, že jsme si za porážku mohli hlavně sami. Nechat vést soupeře 3:0 je špatné,“ podotkl trenér Flašar.

Nutno ale rovněž podotknout, že arbitr Škrobák nebyl Orlové příznivě nakloněn. Domácí na zkušeného soupeře vyrukovali se stejnou hrou jako v prvním utkání v Olrové. „Byl to takový antihokej, kdy na nás čekali v obraně a my na ně naráželi v zahuštěném středu. Teprve když jsme hru ve třetí části zjednodušili, dokázali jsme se dostat až ke gólům,“ podotkl Flašar.

Jeho svěřenci tedy drželi puk na svých holích, jenže Nový Jičín jim sázel góly z brejků. Optická převaha byla hostům na nic, protože spalovali šance, například Luka, který tentokrát vyšel střelecky naprázdno. Hosté se probudili až za stavu 3:0 a to již bylo na obrat pozdě.

Olejáři zkoušeli srovnat v power play, ale v té době rozhodčí velkoryse přehlédl dva fauly domácích, naopak odpískal faul Orlovských, kteří tak hráli v oslabení, ale power play zkoušeli dál a stejně dostali domácí pod tlak. Ti se osvobodili v úplném závěru a šťastným gólem na 4:2 pečetili svou výhru.

„K rozhodčím se raději nebudu vyjadřovat. Spíš teď musíme zapracovat na tom, abychom se dobře připravili na další průběh soutěže, neboť jak vidno na příkladu Nového Jičína, soupeři už proti nám budou obrannou taktiku středního pásma praktikovat i doma. Navíc nám moc neprospívá roztahaná termínovka. Byli jsme zvyklí hrát dva zápasy v týdnu, teď nás ale za tři týdny čekají jen tři zápasy,“ poznamenal Flašar, jenž se po sobotním utkání dostal před stadionem do rozepře s náročnými orlovskými fanoušky, jimž se nelíbilo, že Orlová po čtyřech výhrách prohrála.

„Ta porážka nás mrzí, neboť Havířov prohrál a mohli jsme se tak na něj trochu dotáhnout. Musíme bojovat dál,“ zakončil hodnocení krajského derby orlovský kouč.

Jeho protějšek na domácí střídačce Petr Kneblík byl spokojen. „Myslím si, že první dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Přestože jsme vedli, měl jsem pocit, že jsme se zalekli toho, že bychom mohli vyhrát. Hosté jako profíci na tom byli kondičně i bruslařsky mnohem lépe, ale my jsme na ně vyrukovali svým taktickým pojetím, tedy dobrou defenzivou s rychlými brejky. To je hra, kterou se snažíme produkovat od začátku sezony,“ prozradil Kneblík.

Branky a nahrávky: 8. Zedník (Vrdlovec, Hruška), 11. Zedník (Vrdlovec, Pavlačka), 34. Macháček (Kabeláč), 60. Vrdlovec (Andrýsek) – 45. Mikšan (Štefanka), 58. Mikšan (Studený, Flašar). Rozhodčí: Škrobák, vyloučení: 3:6, využití: 0:1, diváci: 700.

Orlová: Gleich – Javín, Vnenk, Flašar, Štefanka, Galvas, Samiec, Urbánek, Sznapka – Grygar, Valchař, Moravec – Mikšan, Holuša, Luka – Studený, Blatoň, Kraft. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Orlová v sobotu se Vsetínem.